به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، معاون طرح و برنامه وزارت صمت در شیراز گفت: پس از چند سال وقفه، صنعت نساجی و پوشاک پارسال وضع خوبی داشت به گونه‌ای که یک میلیارد و ۳۱ میلیون دلار صادرات انجام شد.
سعید زرندی افزود: پارسال واردات نساجی و پوشاکیک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار بود که نسبت به سال ۹۶ کاهش ۳۱ درصدی را نشان می‌دهد
وی گفت: ۷ هزار و ۹۰۰ واحد نساجی و پوشاک با اشتغال ۲۶۰ هزار نفر در کشور فعال است و در ۴ ماهه اول امسال هزار و ۹۱۰ پروانه بهره‌برداری صنعتی با سرمایه ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۳۱ هزار و ۲۹ نفر در کشور صادر شد که از لحاظ تعداد نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۶ درصد رشد داشته‌ایم.
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به سیاست وزارت در سوق دادن سرمایه‌ها به سمت فعال کردن واحد‌های نیمه‌فعال گفت: در ۴ ماهه نخست امسال ۸ هزار و ۳۵۵ جواز تاسیس برای سرمایه‌گذاران صنعتی صادر شده است که نسبت به مدت مشابه پارسال رشد ۲۴ درصدی را نشان می‌دهد.
زرندی گفت: در هفته دولت ۴۰۹ طرح با میزان سرمایه‌گذاری ۳۸ هزار میلیارد تومان و اشتغال ۲۹ هزار و ۸۸۰ نفر در کل کشور آماده بهره‌برداری است.
معاون طرح و برنامه وزارت صمت اظهار گفت: رونق فارس در بخش‌های صنعتی، گردشگری و کشاورزی است و ضرورت دارد تا فارس به اولویت خود که برق و الکترونیک هست تمرکز و صنایع پایین دستی آن را فعال کند.
زرندی با اشاره به طرح‌های در دست احداث با پیشرفت فیریکی بالا در فارس افزود: فارس استان ویژه‌ای در حوزه صنعت است و طرح‌های عظیمی همچون مجتمع بزرگ آلومینیوم جنوب کربنات سدیم فیروزآباد، طرح توسعه کاشی پاسارگاد سرام، فاز دوم مجتمع ذوب آهن پاسارگاد در کوار در این استان در حال ساخت است و مقامات عالی استان باید برای تسریع بهره برداری این صنایع تلاش کنند.

صادرات یک میلیارد و ۳۱ میلیون دلاری صنعت نساجی و پوشاک کشور