برگزاری همزمان سه نمایشگاه بزرگ صنعتی در تهران به صنعت نمایشگاهی کشور جان دوباره می‌دهد.

به گزارش بازار، صنعت نمایشگاهی کشور از پس فردا و با برگزاری ۳ نمایشگاه بین المللی و بزرگ شامل صنعت نساجی، صنعت فرش ماشینی و کف پوش‌ها و صنعت پوشاک؛ جان تازه‌ای می‌گیرد، سه نمایشگاهی که با حضور ده‌ها شرکت داخلی و خارجی برگزار می‌شود.

این ۳ نمایشگاه از ۱۹ تا ۲۲ بهمن در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برپا می‌شود و شرکت کنندگان در آن که بزرگترین صنعتگران و تولیدکنندگان این حوزه‌ها هستند، نوین‌ترین صنایع، تجهیزات و ماشین آلات تولیدی و خدمات خود را ارائه و در معرض دید مخاطبان قرار می‌دهند.

بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، مواد اولیه، منسوجات خانگی، ماشین‌های گلدوزی و محصولات نساجی، هشتمین نمایشگاه بین المللی پوشاک ایران و دوازدهمین نمایشگاه بین المللی فرش ماشینی، کف پوش، موکت و صنایع وابسته؛ نمایشگاه‌هایی هستند که در آن‌ها بیش از ۱۲۰ شرکت داخلی و خارجی از جمهوری اسلامی ایران و برخی کشورهای خارجی از جمله آلمان، ترکیه، هند و چین حضور دارند.

در بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی صنعت نساجی انواع تجهیزات، صنایع و ماشین آلات نساجی، قطعات، چرخ خیاطی، ماشین‌های گلدوزی و دوخت و برش، انواع منسوجات خانگی شامل پارچه، انواع نخ و الیاف، انواع مواد اولیه صنایع نساجی و لوازم و قطعات وابسته عرضه و به نمایش گذاشته می‌شود.

بطور همزمان هشتمین نمایشگاه بین المللی پوشاک ایران نیز از سوی بنیاد ملی مُد و لباس کشور، اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران، اتحادیه صنف تولید کنندگان و فروشندگان پوشاک تهران و انجمن صنایع پوشاک ایران برگزار می‌شود و در آن ده‌ها شرکت و واحد تولیدی انواع پوشاک مردانه، زنانه و بچگانه در قالب طرح‌ها و رنگ‌های گوناگون و همچنین دستگاه‌ها و تجهیزات تولید پوشاک و نوین‌ترین طرح‌ها و مدل‌های طراحی و تولید پوشاک را در معرض دید علاقمندان قرار می‌دهند.

دوازدهمین نمایشگاه بین المللی فرش ماشینی، کف پوش، موکت و صنایع وابسته نیز سومین نمایشگاهی است که همزمان در محل نمایشگاه‌های بین المللی تهران برپا می‌شود. در این نمایشگاه برای نخستین بار فرش‌های ضدلک، ضد میکروب، فرش آنتی باکتریال اکریلیک و فرش‌های با عرض بلند که در کارخانه‌های ایرانی تولید شده به نمایش گذاشته خواهد شد.

نمایش انواع واحدهای طراحی فرش، دستگاه‌های خط تولید، انواع پارکت، انواع کف پوش، موکت، و قطعات و ماشین‌آلات مربوطه از دیگر بخش‌های این نمایشگاه است.

صنعت فرش ماشینی حدود ۵۰ درصد از ارزش صادرات سالیانه صنایع نساجی را به خود اختصاص داده و علاوه بر اشتغال‌زایی مناسبی که در کشور ایجاد کرده است، سالیانه حدود ۳۵۰ میلیون دلار ارزآوری به همراه دارد.

ظرفیت نصب شده صنعت فرش ماشینی در کشور بیش از ۱۲۰ میلیون مترمربع است و تولید سالیانه آن به ۸۰ میلیون مترمربع می‌رسد که حدود ۵۰ میلیون مترمربع آن در داخل کشور مصرف می‌شود. براساس آخرین آمار اعلام شده، مصرف سرانه فرش ماشینی در کشور حدود ۲.۳ میلیون مترمربع است و مازاد آن نیز به بازارهای جهانی صادر می‌شود.

این نمایشگاه‌ها که با رعایت کامل مقررات بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا برگزار می‌شوند، فرصت بسیار مناسبی در اختیار تولیدکنندگان، بازرگانان و سایر دست اندرکاران صنعت نساجی، پوشاک و فرش ماشینی کشور قرار خواهد داد تا ضمن رقابت با شرکت‌های خارجی و بهره مندی از آخرین پیشرفت‌های این حوزه، با استفاده از دانش و تخصص خود، چهره شایسته‌ای از محصولات ایرانی را به جامعه نشان داده و توانمندی‌های صنتعگران داخل را در معرض قضاوت مخاطبان قرار دهند.

معرفی دستاوردها، ظرفیت‌ها و توانمندی‌های کارخانه‌ها و شرکت‌های داخلی، نمایش آخرین تحولات و دستاوردهای علمی، فنی و صنعتی داخلی و خارجی این حوزهها، ایجاد رقابت و تبادل اطلاعات بین تولید کنندگان و صادرکنندگان، ارتقا سطح تولید داخلی کشور، کمک به توسعه اشتغال، بازاریابی و صادرات و افزایش راندمان تولید داخلی از مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه‌ها اعلام شده است.

برگزاری همزمان ۳ نمایشگاه بزرگ صنعتی در تهران