یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی تجهیزات نساجی آسیای مرکزی CAITME 2017 و چهاردهمین نمایشگاه تخصصی نساجی Textile Expo Uzbekistan 2017 در «تاشکند» پایتخت ازبکستان آغاز به کار کرد.

 یازدهمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات نساجی آسیای مرکزی «CAITME 2017» و چهاردهمین نمایشگاه بین المللی تخصصی صنایع نساجی «Textile Expo Uzbekistan 2017» در مرکز نمایشگاهی بین المللی «اوز.اکسپو.مرکز» شهر «تاشکند» پایتخت ازبکستان آغاز به کار کرد.

 

به گزارش سایت نساجی امروز به نقل از خبرگزاری فارس ، در این نمایشگاه های بین المللی نساجی آسیای مرکزی بیش از 353 شرکت از 22 کشور جهان از جمله، اتریش، بلاروس، بلژیک، انگلستان، آلمان، هند، اسپانیا، ایتالیا، قزاقستان، چین،  ایرلند، روسیه، رومانی، آمریکا، ترکیه، فرانسه، چک، سوئس، کره جنوبی، ژاپن و ازبکستان حضور دارند.

 

«الهام حیدراف» رئیس شرکت سهامی «اوزبک.ینگیل صنعت» در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه های بین المللی گفت: این نمایشگاه‌های بین المللی محلی برای ملاقات و تبادل تجربیات تولیدکنندگان ماشین سازی نساجی با خریداران آن ها می باشد.

 

وی افزود: این نمایشگاه های بین المللی از این لحاظ هم منحصر بفرد هستند که امکان دیدن تجهیزات جدید را در جریان فعالیت، کسب راهنمایی  و اطلاعات از سازنده  آن فراهم می کند.

 

 حیدراف اظهار داشت: امروز صنایع نساجی ازبکستان دستاوردهای قابل ملاحظه ای را به دست آورد و برنامه ریزی می شود برای توسعه بیش از پیش صنایع نساجی کشور در سال های 2017 و 2019 میلادی بیش از 132 طرح جدید سرمایه گذاری به ارزش کلی بیش از 2 میلیارد و 200 میلیون دلار اجرا شود که تقریبا 50 درصد آنان توسط سرمایه گذاری ها و وام های خارجی اجرا خواهد شد.

 

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون تحکیم همکاری های بین المللی و جلب همکاران خارجی برای مدرنیزه، بازسازی فنی و تکنولوژی تولیدات در کشور، عرضه تولیدات تولیدکنندگان داخلی در بازارهای خارجی از جمله وظایف عمده شرکت سهامی «اوزبک.ینگیل صنعت» می‌باشد.

 

«نگاره حسنووا» رئیس شرکت بین المللی نمایشگاهی «ITE Uzbekistan» نیز در این مراسم ضمن اشاره به اهمیت نمایشگاه های بین‌المللی نساجی در توسعه اقتصاد کشور به فعالان در این حوزه لوح  تقدیر اهدا کرد.

 

این دو نمایشگاه بین المللی تجهیزات و صنایع نساجی تاشکند توسط شرکت بین المللی نمایشگاهی «ITE Uzbekistan» با همکاری وزارت روابط اقتصادی سرمایه گذاری و بازرگانی، شرکت سهامی «اوزبک.ینگیل صنعت» (صنایع سبک ازبک)، شهرداری تاشکند و اتاق بازرگانی و صنایع ازبکستان برگزار و تا پانزدهم سپتامبر (بیست و چهارم شهریور ماه سال 1396) دایر خواهد بود.

یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی تجهیزات نساجی در «تاشکند» آغاز به کار کرد
تاریخ: شنبه 25 شهریور 1396