همایش استانی توسعه طراحی و دوخت در پوشاک ایرانی دی ماه امسال در آمل برگزار می‌شود.
 اولین همایش استانی توسعه طراحی و دوخت در پوشاک ایرانی دی ماه امسال در آمل برگزار می‌شود. این همایش توسط موسسه مشاوران قلم شریف شمال با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل و سازمان فنی و حرفه‌ای به صورت کارگاهی و تئوری برگزار خواهد شد.
در این همایش کارگاه‌های تخصصی تئوری و عملی طراحی لباس و مد توسط مدرسانی از موسسات مختلف برگزار می‌شود و موضوعاتی مانند کارگاه پیاده‌سازی روند کار طراحان برتر دنیا در الگوهای ایرانی- اسلامی، استفاده از حجم در مولاژ فشن، طراحی فیگور، رنگ‌آمیزی و شناخت عناصر کاربردی در طراحی و... را شامل می‌شود.
همچنین در جریان این همایش مسابقه طراحی با رویکرد نوآوری در پوشاک ایرانی برگزار خواهد شد و شرکت کنندگان باید در مدت زمان 3 ساعت با تکنیک دلخواه خود به طراحی خطی یک تن‌پوش یا مانتو برای بانوی ایرانی به همراه پوشش سر بپردازند که برگرفته از نقوش و فرهنگ ایرانی و متناسب با نیاز جامعه امروز ایران باشد.
در بخش دیگری از مسابقه که به دوخت لباس اختصاص دارد شرکت کنندگان باید با استفاده از هنرهای دستی مختلف مانند تکه دوزی، نقاشی و... به دوخت طرح‌های جدید اقدام کنند.
اولین همایش توسعه طراحی و دوخت در پوشاک ایرانی روزهای 3و 4 دی ماه برگزار می‌شود و علاقه‌مندان به شرکت در بخش مسابقه این همایش تا 15 آذرماه 94 فرصت دارند آثار خود را جهت داوری به دبیرخانه همایش به آدرس مازندران، آمل، میدان صدف، ساختمان برزگر، شرکت مشاوران قلم شریف شمال ارسال کنند یا برای دریافت اطلاعات بیشتر به سایت http://www.ghalamsharif.ir/ مراجعه کنند.