رییس انجمن دوستی ایران و برزیل از برگزاری همایش فرصتهای صادراتی و بازرگانی ایران با آمریکای لاتین در اوایل اسفند ماه در تهران خبر داد.

میر قاسم مومنی رییس انجمن دوستی ایران و برزیل در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: اولین همایش فرصتهای صادراتی و بازرگانی ایران با کشورهای آمریکای لاتین با همکاری انجمن دوستی ایران و برزیل و با همکاری شرکت سرمایه گذاری و توسعه همکاری های اقتصادی "الند" در تاریخ 5 اسفند در تهران برگزار می شود.

وی ادامه داد: با توجه به وجود بازار 600 میلیون نفری آمریکای لاتین با حضور 23 کشور، آمریکای لاتین فرصت مناسبی جهت صادرات غیر نفتی و محصولات تولیدی ایران است.

مومنی اضافه کرد: انجمن دوستی ایران و برزیل به سهم خود در کنار دولت خدمتگزار در ایجاد اشتغال، بازار جدید برای کالاهای کشاورزی، صنایع گردشگری، نفتی ایران تلاش می کند و برگزاری این همایش نیز در همین راستا است.

وی افزود: در این همایش سفرا و نمایندگان مقیم آمریکای لاتین در تهران، تجار و بازرگانان، روسای اتاقهای بازرگانی استانها و برخی از نمایندگان کمیسیون اقتصادی و کشاورزی مجلس شورای اسلامی حضور دارند.