همایش معرفی فرصت‌های تجارت و سرمایه‌گذاری با بلغارستان، با حضور سید محمدجواد رسولی محلاتی سفیر ایران در صوفیه، شنبه 2 شهریور 1398 در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار می‌شود.

در این همایش که از سوی کمیته مشترک بازرگانی ایران و بلغارستان برگزار می‌شود، سفیر ایران درباره زمینه‌های مساعد تجاری در بخش های مختلف صنعتی، معدنی و کشاورزی، توضیحاتی را ارائه خواهد کرد و به پرسش های حاضران پاسخ خواهد داد.

طبق اعلام این کمیته، مهمترین زمینه های صادراتی ایران به بلغارستان شامل صنایع پتروشیمی (قیر، پارافین)، صنایع پلاستیک، مصالح ساختمانی (سیمان، سنگ و سرامیک، چینی‌آلات و شیرآلات بهداشتی)، شیشه ساختمانی و محصولات شیشه‌ای، صنایع روشنایی، مواد معدنی، مواد غذایی، کابل‌های صنعتی، خشکبار و دارو بوده و در زمینه‌های واردات نیز، صنایع لبنی، جرثقیل و لیفتراک، انرژی تجدید پذیر، صنایع غذایی، باطری‌سازی، دخانیات، ماشین‌آلات کشاورزی، ربات‌ها و کلیدهای صنعتی، واشرهای صنعتی، پمپ‌های هیدرولیک، پروفیل PVC و ترانسفورماتور حوزه‌های اصلی فعالیت است.

 همایش معرفی فرصت‌های تجارت و سرمایه‌گذاری با بلغارستان ساعت 14 در طبقه هشتم ساختمان اصلی اتاق ایران برگزار می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند جهت حضور در این همایش، با مراجعه با این لینک ثبت نام کنند.

همایش فرصت‌های تجارت با بلغارستان 2 شهریور در اتاق ایران برگزار می‌شود