Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
مدیرکل گمرک تهران گفت: برای تسریع صادرات ارزیابی کالاها با درخواست صادرکنندگان درمحل کارخانجات تولیدی انجام می شود.
به گزارش ایرنا احمدرضا کارگری ارزیابی کالاهای صادراتی در محل کارخانجات را یکی دیگر از اقدامات حمایتی گمرک تهران عنوان کرد.

وی افزود: با درخواست صادرکنندگان، ارزیابان گمرک در محل کارخانه اقدام به ارزیابی کالا و سپس پلمپ کالاهای صادراتی می کنند تا کالا در اسرع وقت به مقصد صادراتی حمل شود.

کارگری تصریح کرد: علی رغم همه محدودیت هایی که بر کشور اعمال شده، روند روبه رشد صادرات از سال گذشته ادامه داشته و در سه ماهه ابتدای امسال نیز این روند همچنان ادامه دار است.

وی با بیان این مطلب که تعداد اظهارنامه های واردات کالا دراین گمرک در سه ماهه اول 12 هزار و 359 فقره بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل 32 درصد افزایش داشته است، افزود: ارزش کالاهای وارداتی در مدت یاد شده بالغ بر یک میلیارد دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 67درصد افزایش نشان داده است .

کارگری با اشاره به این مطلب که مقدار کالاهای اساسی که دراین سه ماهه از این گمرک ترخیص شده بیش از10 هزار تن بوده است، بیان کرد: همچنین درسه ماهه اول سال یک هزار و 384 تن دارو به ارزش 45 میلیون دلار از این گمرک ترخیص شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 62 درصد افزایش داشته است.

مدیرکل گمرک تهران اظهار کرد: در راستای حمایت از تولید کننده، گمرک هم به سهم خود تسهیلات ویژه ای برای کالاهایی که به عنوان مواد اولیه و مواد خام وارد و به مرحله تولید می رسد قایل شده است.

وی یکی از تسهیلات گمرکی را در قالب ورود موقت تعریف شده که بدون حقوق گمرکی است، عنوان کرد و افزود: این کالاها با مهلت شش ماهه یا یکساله وارد شده و بعد از تولید کالا و صادرات مجدد پایاپای شده و هیچ حقوق ورودی از آن کسر نمی شود.

کارگری بیان کرد: حتی اگرکالا به عنوان واردات قطعی و با پرداخت حقوق گمرکی وارد شد، پس از اینکه کالا تولید وسپس برای صادرات آن اقدام گردید پروانه های صادراتی را جهت استرداد پرداخت حقوق اولیه به تولید کننده باز خواهیم گرداند.

مدیر کل گمرک تهران این اقدام را کمک خوبی برای سرمایه در گردش تولید کنندگان دانست وتاکید کرد: حمایت از تولید کننده و صادر کننده اولویت های گمرک در دوره جدید است.
1
تاریخ: یکشنبه 29 تیر 1393