Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از گمرک جمهوری اسلامی ایران، مسعود کرباسیان در حاشیه سمینار بین‌المللی کارنه تیر که به میزبانی گمرک و اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران برگزار شد، گفت: تقریبا 95 درصد فعالیت گمرک، تحت پوشش سامانه جامع گمرکی قرار گرفته است و 90 درصد از ترانزیت نیز از راه دور اظهار می‌شود.‌‌

وی با بیان اینکه اقدامات یاد شده سبب افزایش در آمد گمرک شده است، افزود : درآمد گمرک در پنج ماه سال جاری به 58 هزار میلیارد ریال رسیده است که نسبت به مدت مشابه قبل افزایش چشم‌گیری داشته است.

کرباسیان اظهار داشت: معطلی 26 روزه در گمرکات به سه روز و هزینه نگهداری هر کالا که در هر روز معادل یک درصد ارزش کالا است، به شدت کاهش یافته است.

کرباسیان تصریح کرد: در پنج ماهه نخست امسال 47 هزار دستگاه خودرو نیز وارد کشور شده است.

وی با بیان اینکه واردات خودروهای بالای 2500 سی سی همچنان ممنوع است، افزود: خودروهای بیش از 2500 سی سی که وارد کشور شدند، ثبت سفارش آنها مربوط به قبل از اردیبهشت ماه سال 92 بوده است.

رئیس کل گمرک ایران ادامه داد: خودروهای زیر 2500 سی سی در طبقه متوسط مورد استفاده قرار می گیرد و به طور قطع، تمام خودروهای بالای 2500 سی سی که اجازه ورود به کشور داشتند، تاکنون وارد شده اند و چیزی در گمرکات باقی نمانده است، چرا که مدل های آنها قدیمی می‌شود و بازار مصرف خود را ممکن است از دست بدهند.

کرباسیان در مورد میزان واردات کشور نیز اظهار داشت: در پنج ماهه سال جاری، 80 تا 85 درصد از واردات صورت گرفته مربوط به کالاهای اساسی، مواد اولیه و واسطه‌ای و مابقی مصرفی بوده است.

-

 

1
تاریخ: دوشنبه 17 شهریور 1393