Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به سخنان رئیس جمهور در خصوص خروج اقتصاد از رکود، گفت: تاکید دولتمردان به موضوع خروج از رکود، به بازگشت رونق به تولید کشور مطابق با آمارهای رسمی رشد این بخش برمی گردد.

حسین ابویی مهریزی در گفتگو با مهر با اشاره به صحبت رئیس جمهور در خصوص خروج کشور از رکود، گفت: آمارهای تولید و رشد آنها طی ماههای گذشته حکایت از رونق تولید دارد و تاکید دولتمردان مبنی بر خروج از رکود نیز نشات گرفته از همین آمار است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: دولت همچنان پیگیر اجرایی شدن بسته خروج از رکود است و در این رابطه بخشی از این بسته باید در دولت، بخشی در مجلس و بخشی از سوی وزارتخانه تصویب و اجرایی شود.

وی تصریح کرد: آمارهای تولید نشانگر رشد در برخی از بخش ها حتی تا 56 درصد هم هست، به نحوی که تولید تلویزیون ال ای دی و ال سی دی 56 درصد و فولاد 9 درصد بوده است، به تناسب سایر بخش های تولید نیز رشدی از 2 درصد تا 24 درصد را تجربه می کنند.

به گفته ابویی، وزارت صنعت، معدن و تجارت در حال نهایی کردن برنامه راهبرد توسعه صنعت، معدن و تجارت است و امیدواریم پس از اصلاحات نهایی، به زودی شاهد اجرای این برنامه باشیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت این برنامه را شامل 12 راهبرد اساسی برای توسعه صنایع و معادن و بخش تجارت خارجی کشور دانست و افزود: پس از نهایی شدن این استراتژی می تواند به عنوان شاهراه توسعه صنعتی کشور پیاده سازی شود.

به گزارش مهر، حسن روحانی در سفر استانی خود به مشهد مقدس، از خروج اقتصاد کشور از رکود خبرداده و اعلام کرده بود که از رکود خارج شده ایم. وی در صحن رضوی خطاب به مردم گفت: ما به شما قول داده بودیم که بر رکود قالب خواهیم شد. ما طرح لازم برای عبور از رکود را اماده کرده ایم و بخشی که نیاز به قانون داشت را تقدیم مجلس کرده ایم و اما امروز در کنار مرجع امام رضا(ع) اعلام می کنم ما خوشخبتانه از رکود عبور کرده ایم. محاسبات 3 ماهه اول سال 93 اعلام می کند که دولت از رکود عبور کرده است.

تاریخ: شنبه 22 شهریور 1393