Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

قائم مقام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بستر سازی برای ورود کارآفرینا ن به عرصه تولید و خدمات در کشور را کلید حل مشکلات بیکاری و رکود اقتصادی در جامعه دانست .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، سید ابوالحسن فیروزآبادی، روز دوشنبه در نهمین جشنواره امتنان از کارآفرین ها و تعاونی های برتر البرز افزود: بایستی به نحوی برنامه ریزی کنیم ، تا کارآفرین ها برای رفع بیکاری و رهایی از تورم و ایجاد اشتغال وارد عمل شوند.
وی با ذکر این نکته که ما تلاش می کنیم ، حلقه های زنجیره تحریم ها یکی پس از دیگری شکسته شود ، اظهار کرد: حتی اگر تحریم ها ادامه یابد با اعمال مدیریت صحیح و استفاده از توانمندی های نخبگان و کارآفرینان ، اقتصاد کشور را از وضعیت کنونی خارج خواهیم کرد.
فیروز آبادی ادامه داد: در جهان امروز رقابت سالم در تولید حرف اول را می زند و اکنون فضای رقابتی و کارآفرینی است که ما می توانیم با استفاده از این مهم در جهت شکوفایی اقتصاد کشورمان حرکت کنیم .
وی ، قدرت اقتصادی را بستر ساز افزایش توان سیاسی دانست و گفت: با اعمال برنامه های اصولی در مسیر افزایش قدرت اقتصادی در بعد سیاسی نیز در جهان ، حرف های فراوانی برای گفتن خواهیم داشت .
وی اظهار کرد: اکنون 500 شرکت دانش بنیان در سطح کشور فعال است و طبق برنامه ریزی ها تا پایان امسال 50 شرکت جدید دانش بنیان تاسیس و فعال خواهد شد.
نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی در این آیین گفت: استان البرز یک استان کشاورزی بوده که اکنون نیز به قطب صنعتی کشور تبدیل شده است.
'عزیز اکبریان ' با ذکر این نکته که استان البرز با توجه به نزدیکی به پایتخت یکی از پل های ارتباطی کشور تلقی می شود، افزود: رسیدگی و توجه هر چه بیشتر به این استان توسط مسوولان ضروری است .
وی ادامه داد: برای رهایی از بیکاری و ایجاد اشتغال باید ضمن تقویت صنایع مشکلات آنها را برطرف کرد.
اکبریان گفت: با توجه به لایحه ای که به تازگی دولت در زمینه رهایی از رکود غیر تورمی تقدیم مجلس کرده است ، مشکلات صنایع برطرف شود.
در این آیین که با حضور سیدحمید طهایی استاندار البرز در سالن اجتماعات موسسه تحقیقات ، اصلاح و تهیه نهال و بذر وزارت جهاد کشاورزی مستقر در کرج برگزار شد، لوح سپاس و جوایزی به تعدادی از کارآفرینان و تعاونی های برتر تولیدی و خدماتی استان البرز اهداء شد.

تاریخ: سه شنبه 25 شهریور 1393