Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: رفع مشکلات صنایع، حرکت چرخ‌های تولید را تندتر و تحقق اهداف اقتصادی کشور را میسر می‌سازد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سید محمدعلی سید ابریشمی در جلسه بررسی مشکلات شهرک‌های صنعتی استان البرز که شامگاه چهارشنبه(دوم مهرماه) با حضور رییس اتاق بازرگانی استان البرز، امام جمعه اشتهارد، مدیرعامل شرکت خدماتی شهرک‌های صنعتی استان البرز، فرماندار اشتهارد و تعدادی از صاحبان صنایع در شهرستان اشتهارد برگزار شد، طی سخنانی اظهار کرد: صاحبان صنایع و صنعتگران، ایثارگران عرصه تولید هستند و تلاش در این زمینه دارای تقدس خاص است.

وی افزود: امروز با توجه به شرایط کنونی اقتصادی و تحریم‌ها، اولویت با حضور فعالانه در سنگر تولید و صنعت است.

این مقام مسئول بیان کرد: رفع مشکلات صنایع برای تحقق برنامه‌های اقتصادی دولت ضروری است، چرا که هرگونه مانع و مشکل در مسیر تولید موجب افزایش قیمت تمام شده محصول و در نتیجه تورم در جامعه می‌شود؛ لذا دولت تدبیر و امید از همه توان خود در جهت حمایت از صاحبان صنایع و رفع مشکلات آنان استفاده می‌کند.

سید ابریشمی در ادامه افزایش قیمت مواد اولیه، بهره بانکی، فرسوده شدن ماشین آلات و اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده را به عنوان برخی از مشکلات صنعتگران نام برد و گفت: این مشکلات یک شبه به وجود نیامده‌اند که یک شبه رفع شوند، لذا صاحبان صنایع باید صبور باشند و با ایستادگی، دولت را برای رفع مشکلات یاری کنند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در مورد نحوه حمایت دولت از صنعتگران و شاغلان در بخش تولید گفت: با توجه به تأکیدات مکرر مقام معظم رهبری بر امر حمایت از تولید داخل و همچنین گشایشی که در بحث تحریم‌ها حاصل شده است، دولت اعتبارات خوبی را به این امر اختصاص داده و علاوه بر آن در بسته‌ی تدوین شده اقتصادی دولت بخش ویژه‌ای به بحث تولید اختصاص یافته است.

این مقام مسئول در پایان سخنان خود گفت: مشکلات صاحبان واحدهای تولیدی تنها مربوط به یک بخش نمی‌شود؛ چرا که مشکلات مختلف زنجیره‌وار به یکدیگر متصل هستند و ما به عنوان نماینده دولت، وظیفه انعکاس مشکلات را به بخش‌های مربوطه داریم.

تاریخ: شنبه 5 مهر 1393