Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با برخی کشورهای همسایه جلسات ویژه‌ای برگزار شده و مشکلات موجود در زمینه صادرات شناسایی و در جهت حل آن‌ها تصمیمات مناسبی اتخاذ شده که تا چند روز آینده اعلام خواهد شد.

 

ولی الله افخمی‌راد - رییس سازمان توسعه تجارت - در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که تجار دارند، جابجایی پول است که امیدواریم بانک‌ها بتوانند در چند نقطه مرزی شعبه‌ای از بانک و صرافی داشته باشند تا جابجایی پول و ارز به راحتی و با امنیت بالایی صورت گیرد.

 

اعلام تصمیمات جدید در زمینه مشوق‌های صادراتی تا پایان ماه جاری

 

وی درپاسخ به اینکه علیرغم اهمیت تشویق صادرکنندگان، مشوق‌های صادراتی چند سالی است که متوقف شده است، گفت:‌ گزارشات خوبی در روز ملی صادرات در این زمینه اعلام خواهیم کرد.

 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: امیدواریم برای سال آینده این امکان فراهم شود که برای صادرکنندگان کالای با ارزش افزوده و فناوری بالا و صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی بتوانیم مشوق‌های مناسبی داشته باشیم. چون مشوق های صادراتی و تشویق صادرکنندگان می‌تواند موجبات حضور بیشتر در بازارهای خارجی را فراهم کند.

 

افخمی راد با بیان اینکه آمار پنج ماهه امسال در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته حکایت از رشد خوب صادرات غیر نفتی داشته است، گفت: در مجموع تصمیم‌گیری‌ها به گونه‌ای است که زمینه را برای صادرات هر چه بیشتر کالاها و خدمات فراهم کند.

 

روز ملی صادراتی متفاوت از سال‌های گذشته است

رییس سازمان توسعه تجارت بیان کرد: امسال به دلیل سیاست‌های ویژه‌ای که در دولت تدبیر و امید اتخاذ شده و در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی قرار گرفته است، روز ملی صادراتی متفاوت از سال‌های گذشته خواهیم داشت.

 

وی با بیان اینکه در روز ملی صادرات قرار است از صادرکنندگانی که فعالیت‌شان نسبت به بقیه مشهودتر بوده قدردانی و تجلیل‌ کنیم، گفت: از صادرکنندگانی که کالاهای صادراتی آن‌ها ارزش افزوده بالاتری داشته و موفق شدند صادرات خوبی داشته باشند تقدیر می‌شود.

 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین با اشاره به شورای عالی صادرات نیز گفت:‌ این شورا در سال جاری تشکیل شده و مسائل و موارد مهمی که از جانب سازمان توسعه تجارت به آن ها ارجاع شده، مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد. این شورا در این زمینه تصمیمات خوبی اتخاذ کرده است.

تاریخ: شنبه 19 مهر 1393