Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: میزان نیاز نقدینگی واحدهای صنعتی را در استان‌های مختلف جمع‌آوری می‌کنیم و براساس دستور دولت و معاون اول رییس‌جمهور، این واحدها به بانک مرکزی معرفی می‌شوند تا نقدینگی‌شان از طریق بانک‌های عامل تامین شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه‌ خوزستان، سید محمدعلی سیدابریشمی در بازدید از چهارمین نمایشگاه توانمندی‌های تولیدی، صنعتی و خدمات مهندسی استان خوزستان، درباره حل مشکل نقدینگی که مهمترین مشکل واحدهای تولیدی است، اظهارکرد: تامین نقدینگی واحدهای صنعتی یکی از معضلاتی است که تولیدکنندگان همواره برای تامین مواد اولیه با آن روبرو هستند. بنابراین نیاز است مواد اولیه آن‌ها تامین و نقدینگی خوبی برایشان‌ فراهم شود.

 وی ابراز امیدواری کرد با تامین نقدینگی و حل مشکلات، اعم از مشکلات بازار و رکود، فعالیت واحدهای تولیدی بهتر و بهتر شود.

 سید ابریشمی افزود: مجموعا ٢٧٠ واحد تولیدی استان در این نمایشگاه حضور دارند که جزو واحدهای بسیار خوب هستند. امیدواریم مشکلات این واحدها حل شود و بازار خوبی پیدا و محصولات را عرضه کنند.

وی تصریح‌کرد: یکی از مهم‌ترین درخواست‌های این واحدها این است که محصول تولیدی آن‌ها در استان به مصرف برسد. در مجموع استقبال خوبی از این نمایشگاه صورت گرفته و امیدواریم باعث شود که تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان به هم نزدیک شوند و مردم بتوانند نیازهای خود را با بهترین شرایط و حداقل قیمت تامین کنند.

 معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره جذب سرمایه‌گذار در شهرک‌های صنعتی خوزستان اظهار کرد: وظیفه شرکت شهرک‌های صنعتی این است که زیرساخت‌ها را در شهرک‌ها برای سرمایه‌گذاران فراهم کند و در این جهت تلاش می‌کنیم که زیرساخت‌های آب، برق، گاز، جاده دسترسی و غیره برای سرمایه‌گذار فراهم شود تا آن‌ها بتوانند با آرامش‌خاطر فعالیت کنند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در جمع صنعتگران و مدیران واحدهای تولیدی گفت: در حال حاضر شهرهای آبادان و خرمشهر در محدوده منطقه آزاد اروند قرار گرفته که این مسئله، اختلاف نظرهایی را در شهرک‌های صنعتی به وجودآورده است.

معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت مسئله حاکمیت با مالکیت را از هم جدا عنوان کرد و افزود: درست است که شهرک های صنعتی جزو منطقه آزاد قرار گرفته‌اند اما مالکیت آن تغییر نکرده و شهرک ها نیز دارایی هایی دارند که از این قضیه مستثنی نبوده و قابل احترام است.

 سید ابریشمی با تاکید بر برگزاری جلسه ای در منطقه آزاد اروند و بررسی مشکلات واحدهای صنعتی این منطقه خاطرنشان کرد: حتی اگر فرض را بر واگذاری شهرک ها از لحاظ مالکیت به منطقه آزاد اروند بگذاریم بازهم به مصلحت نیست که زیرساختهای صنعتی را رها کنیم.

 مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اظهار امیدواری کرد مشکلات مربوط به زیرساخت ها و واحدهای تولیدی را پیگیری و در جهت رفع آنها اقدامات لازم صورت گیرد.

 وی در بخش دیگری از سخنانش از عارضه یابی موضوعات مربوط به منطقه آزاد اروند خبرداد وگفت: فرقی نمی کند که این منطقه شهرک صنعتی یا منطقه آزاد باشد بلکه باید هرچه سریع تر این موضوع حل و فصل شود.

 معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت در ادامه ضمن اشاره به تخصیص یارانه به وزارت صنعت،معدن و تجارت خاطرنشان کرد: میزان یارانه اختصاص یافته به بخش تولید با توجه به گستردگی شهرک ها و نواحی صنعتی عدد قابل توجهی نیست اما با این حال در صورت تخصیص، مناطق محروم یکی از اولویت هاست.

 

سید ابریشمی همچنین براهتمام جدی سازمان صنعت،معدن وتجارت دربرگزاری کارگروهای مختلف دربخشهایی نظیر بررسی اموربانکی وتسهیلات تاکیدکرد.

تاریخ: یکشنبه 20 مهر 1393