Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: 60 درصد از تسهیلات بانکی صرف سرمایه در گردش صنایع خواهد شد و سیستم بانکی باید به این موضوع توجه کند.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدرضا نعمت‌زاده در حاشیه مراسم روز ملی صادرات و در جمع خبرنگاران با تاکید بر این‌که مشکل اصلی صنایع بحث سرمایه در گردش است، درباره‌ مشکلاتی که به دلیل بروکراسی ایجاد می‌شود، گفت: این موضوع مربوط به امروز نیست و همیشه وجود داشته اما با مصوبات دولت و تصمیمات مجلس بسیاری از این بروکراسی‌ها برداشته شد.

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت در مورد جوایز صادراتی اظهار کرد: این موضوع از سال 1390 قطع شده بود اما امسال از محل یارانه مبلغ ناچیزی برای این موضوع اختصاص داده شد.

 

نعمت‌زاده درباره‌ مشکلات صادرات به عراق گفت: این مشکلات مقطعی است و حل خواهد شد.

 

وی در پاسخ به اینکه چرا نرخ مس و آلومینیوم خام برای تولید‌کنندگان داخلی به نسبت شرکت‌های ترکیه‌ای بالاتر است، گفت: قیمت این محصولات در بورس پنج درصد زیر قیمت جهانی است اما برخی تولید‌کنندگان خواستار اعمال قیمت‌های پایین‌تری هستند که نمی‌توانیم شرکت‌های تولید‌کننده مس و آلومینیوم را وادار به فروش محصولات به نرخی پایین‌تر از قیمت تمام شده کنیم.

انتخاب 6 صادرکننده نمونه

 

به گزارش ایسنا، به منظور حضور رییس‌جمهور در مراسم روز ملی صادرات، برگزاری این مراسم به دو روز زودتر از موعد - امروز - موکول شد اما مراسم، بدون حضور وی برگزار شد و اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور در این مراسم حضور یافت.

 

امسال هم مانند 17 سال گذشته، مقدمات انتخاب صادر‌کنندگان نمونه از خرداد‌ ماه آغاز شد و پس از اعلام فراخوان، 50 نفر از صادر‌کنندگان از بین 180 شرکت متقاضی حضور در انتخاب صادر‌کنندگان نمونه و ملی براساس معیارهای تعیین شده، واجد شرایط تشخیص داده شدند.

 

همچنین از بین 50 صادرکننده نمونه شش نفر به عنوان صادر‌کننده ممتاز به دلیل انتخاب در پنج دوره به عنوان صادر‌کننده نمونه در مراسم امروز تقدیر شدند.

تاریخ: یکشنبه 27 مهر 1393