Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در این جلسه قرار شد رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات مسئولیت بخش بین‌الملل نمایشگاه آینده مدولباس را برعهده گرفته و اقداماتی را در جهت برگزاری هفته‌‌های فرهنگی در دیگر کشورها به کار گیرد.

به گزارش گروه "رسانه‌ها" خبرگزاری تسنیم، لاله افتخاری با یادآوری برگزاری اولین جلسه کارگروه مد و لباس در کشور، افزود: این نشست روز گذشته با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد و تمام دستگاه‌های وابسته از جمله نمایندگانی از سوی ناجا،‌ وزارت کشور و وزارت آموزش و پرورش نیز گزارشی از اقدامات انجام شده در مورد حجاب را ارایه کردند.

نماینده مردم تهران،‌ ری،‌ شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی،‌ ادامه داد: در ابتدای این جلسه قرار شد تا دستگاه‌های پیشنهادات خود را در مورد برنامه ششم توسعه و بودجه سال 94 ارایه دهند تا بتوان در زمان مناسب‌تری آنها را مورد بررسی قرار داد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: همچنین قرار شد تا ارایه گزارش دستگاه‌ها مبتنی بر مصوبات دولت و مجلس باشد تا بر اساس آن بتوان به این نتیجه رسید که بر اساس این گزارش‌ها تا چه اندازه قانون اجرایی شده و در کدام قسمت‌ها کم‌کاری صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه با توجه به ارایه گزارش‌ها،‌ افدامات خوبی در جهت سامان‌دهی و فعالیت طراحان این بخش صورت گرفته است،‌ افزود: حمایت از تولیدکنندگان  و طراحان مدو لباس از موضوعات و ضرورت‌هایی بود که در نشست مذکور مورد توجه قرار گرفت همچنین درباره وضعیت تولیدات چادرهای مشکی در کارخانجات و اقداماتی که وزارت صنعت، معدن و تجارت در این راستا انجام داده بحث و تبادل نظری صورت گرفت.

افتخاری تصریح کرد: در این جلسه قرار شد رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات مسئولیت بخش بین‌الملل نمایشگاه آینده مدولباس را برعهده گرفته و اقداماتی را در جهت برگزاری هفته‌‌های فرهنگی درکشورهای مختلف و ایجاد غرفه‌ ویژه مدولباس ایرانی و اسلامی در این نمایشگاه‌ها به کار گیرد.

نماینده مردم تهران،‌ ری،‌ شمیرانات و اسلامشهر در مجلس نهم،‌ با تاکید بر اینکه پررنگ دیده شدن نقش صدا و سیما به عنوان رئیس کارگروه تبلیغ و اطلاع رسانی برای ارایه مدهای ایرانی و اسلامی و ترویج آن از مباحث مطرح شده بود،‌ گفت: همچنین تعاملات صورت گرفته بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با دانشگاه‌ها از جمله دانشگاه امیرکبیر مورد قدردانی اعضای این کارگروه واقع شد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در نشست یادشده چادر به عنوان حجاب برتر معرفی شد و در عین حال قرار شد حجاب‌های دیگری اعم از مانتوهای بلند و گشاد نیز مورد حمایت قرار گیرند.

1
تاریخ: سه شنبه 29 مهر 1393