Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
معاون وزیر صنعت از تصویب طرح پرداخت تسهیلات بانکی به صنایع کوچک کشور خبر داد و اعلام کرد: وزارت صنعت برای دریافت این تسهیلات فهرستی از مشخصات بانکی و میزان بدهی واحدهای نیازمند تسهیلات آماده کرده است.
به گزارش نساجی نیوز و به نقل از مهر، محمد علی سید ابریشمی در نشست مشرک با صنعتگران با بیان اینکه طرح پرداخت تسهیلات به صنایع کوچک کشور تصویب و در دستور کار قرار دارد، گفت: جلسات متعددی توسط هیات دولت با حضور مسوولان بانکی برگزار شده که منجر به تصویب این طرح و اعطای تسهیلات به صنایع شده است.

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران تصریح کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت برای دریافت این تسهیلات فهرستی از مشخصات بانکی و میزان بدهی واحدهای نیازمند تسهیلات آماده کرده تا در اختیار بانک های عامل قرار گیرد.

ابریشمی با بیان اینکه سخت گیری های بانک ها در اعطای تسهیلات، نارضایتی مقامات ارشد نظام را نیز به دنبال داشته است، اظهار داشت: این اقدامات بانک‌ها به دلیل تجربه تلخ دولت‌های گذشته در اعطای تسهیلات به افرادی است که با عنوان فعال صنعتی اقدام به دریافت اعتبارات هنگفت کرده ولی در جای دیگری هزینه کرده اند.

این مقام مسئول از اختصاص 1200 میلیارد تومان یارانه به وزارت صنعت، معدن وتجارت خبر داد و افزود: با توجه به فعالیت واحدهای پرشمار صنعتی در کشور در تلاش هستیم تا این تسهیلات در آینده ای نزدیک به اجرا درآید.

وی ضمن انتقاد از عدم همراهی دستگاه‌های ذیربط در زمینه ارائه خدمات زیر ساختی از جمله آب، برق و گاز به شهرک‌های صنعتی بیان داشت: براساس نص صریح قانون دستگاه‌های خدمات رسان باید تا ورودی هر واحد صنعتی ارائه خدمات کنند که این دستگاه‌ها در زمینه ارائه خدمات تا ورودی شهرک‌های صنعتی نیز کوتاهی می‌کنند.
تاریخ: دوشنبه 5 آبان 1393