Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

رییس اتحادیه تولید‌کنندگان و فروشندگان پوشاک تهران تصریح کرد: واردات غیرقانونی پوشاک به گرانی آن دامن می‌زند.

 

ابوالقاسم شیرازی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا با بیان اینکه پوشاک برای صنف تولیدکنندگان و فروشندگان می‌تواند ارزش افزوده بالایی ایجاد کند و در زمینه اشتغال زایی موثر باشد، اظهار کرد: در پوشاک گران‌فروشی نداریم چون در کالایی گران‌فروشی صورت می‌گیرد که عرضه آن کم باشد اما پوشاک به وفور عرضه می‌شود.

 

وی با بیان اینکه گران بودن کالایی به معنای گران‌فروشی نیست، گفت:‌ حدود 17 هزار واحد فروش در شهر تهران به جز شهر ری و شمیرانات داریم و رقابت شدیدی در بازار وجود دارد. هیچ وقت در رقابت، گران‌فروشی اتفاق نمی‌افتد و می توان گفت آنقدر عرضه‌کننده زیاد است که این واحدها برای رقابت با یکدیگر اقدام به فروش فوق‌العاده می‌کنند.

 

شیرازی با تاکید بر اینکه تولیدکننده باید با واردات قانونی رقابت کند، افزود: کسی که به صورت قانونی کار واردات را انجام می‌دهد تعرفه هم پرداخت می کند و با این کار تولیدکننده احساس می‌کند که از حقوق او محافظت می‌شود و رقابت نیز در فضای عادلانه خواهد بود.

 

رییس اتحادیه تولید‌کنندگان و فروشندگان پوشاک تهران با بیان اینکه باید هزینه‌های جانبی تولید را حذف کنیم تا برای تولیدکننده ارزش افزوده ایجاد شود، تصریح کرد:‌ با آغاز به کار دولت جدید و تصمیماتی که در سطح کلان گرفته می‌شود باید تولیدکننده را برای تولید بیشتر تشویق و احساس امنیت برای او ایجاد کرد و دسترسی به مواد اولیه را برای آنها تسهیل کنیم.

 

شیرازی در بخشی از سخنان خود، متعلقات لباس را از دیگر مشکلات تولید کنندگان برشمرد و گفت: برخی تولیدکنندگان برای تهیه لوازم مورد نیاز برای تولید پوشاک با مشکل مواجه هستند.

 

وی تاکید کرد: نباید به مواد اولیه وارداتی در بخش تولید پوشاک وابسته شویم و بهتر است مواد اولیه آن برای کشور خودمان باشد، در این زمینه ضروری است مشکلات نساجی در کشور حل شود و دولت می‌ تواند اقدامات لازم را انجام دهد که بخش تولید درگیر مشکلاتی مثل کمبود مواد اولیه، مالیات بر ارزش افزوده، مالیات بر درآمد و موارد دیگر نباشد.

1
تاریخ: چهارشنبه 14 آبان 1393