Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
معاون اول رییس جمهوری از بانک مرکزی خواست با هماهنگی دستگاه های مرتبط و دبیرخانه شورای عالی اشتغال، برای رفع محدودیتها و تامین تسهیلات بانکی بنگاه های کوچک و متوسط اقتصادی که عملکرد موفقی داشته اند اما اکنون دچار مشکلات مالی شده اند، راهکار و تدابیری بیاندیشند.

به گزارش ایرنا «اسحاق جهانگیری» در جلسه شورای عالی اشتغال با اشاره به لزوم حمایت نظام بانکی از تکمیل ظرفیت بنگاه های کوچک و متوسط اقتصادی و به ویژه شرکت های دانش بنیان، افزود: مشکلات بسیاری از این واحد ها با اعطای تسهیلات بانکی مناسب بر طرف خواهد شد به همین منظور بانک مرکزی باید سیاست های مناسبی در این زمینه تدوین کند.

معاون اول رییس جمهوری گزارش رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در خصوص 'طرح توانمندسازی مهارتی دانشجویان و فارغ التحصیلان با رویکرد اشتغال' را ایده ای مثبت دانست و افزود: اجرای مناسب این طرح می تواند تاثیر مطلوبی در جذب فارغ التحصیلان دانشگاه ها به بازار کارداشته باشد.

معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه آموزش مهارت به دانشجویان در کنار تحصیل از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، خواستار بررسی این طرح در کمیسیون اجتماعی دولت و دبیرخانه شورای عالی اشتغال شد و گفت: این طرح می تواند پس از اظهار نظر دستگاههای مرتبط و دریافت نظرات آنها، به یک برنامه اجرایی تبدیل شود.

در این جلسه معاون برنامه ریزی و راهبردی رییس جمهوری نیز با بیان اینکه لایحه بودجه سال 94 با رویکرد مهار تورم، افزایش رشد اقتصادی و ایجاد فرصتهای شغلی تهیه و تنظیم شده گفت: این معاونت از طرحها و برنامه های اشتغالزا که به تایید شورای عالی اشتغال رسیده باشد، پشتیبانی کافی به عمل خواهد آورد.

«محمد باقر نوبخت» افزود: ظرفیت سازی لازم برای حمایت از طرحهای اشتغالزا در بودجه سال 94 صورت گرفته و معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور برای پشتیبانی از طرحهای اثربخش در زمینه اشتغالزایی از آمادگی کافی برخوردار است.

در این نشست که وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ورزش و جوانان، آموزش و پرورش، رئیس کل بانک مرکزی، معاون علمی وفناوری رییس جمهوری، معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده، سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره)، مشاور اقتصادی رییس جمهوری و رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند، گزارشی از بررسی شیوه های اثربخش تسهیلات بانکی برای افزایش تولید و اشتغال ارایه شد.

در ادامه این جلسه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به ارائه گزارشی در خصوص ساماندهی بنگاه های پشتیبان کسب و کارهای خانگی، خرد و کوچک و همچنین طرح توانمندسازی و آموزشهای مهارتی روستاییان، عشایر و مناطق محروم با رویکرد اشتغال پایدار پرداخت.

دستورالعمل صدور مجوز و ساماندهی مراکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی و همچنین سیاستهای شورای عالی اشتغال در خصوص نحوه استفاده از اعتبارات اشتغالزایی در اختیار نهادها و سازمانهای حمایتی، از دیگر مباحث مطرح شده در این جلسه بود که پس از بحث و بررسی به تصویب رسید.

تاریخ: سه شنبه 4 آذر 1393