Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با بیان اینکه پرداخت نقدی یارانه ۱۲۰۰ میلیاردی تولید خلاف قانون است، گفت: یارانه تولید در قالب سود تسهیلات از هم اکنون قابل پرداخت است.

به گزارش تسنیم محمدباقر نوبخت در رابطه وضعیت یارانه 1200 میلیاردی تولید، که مقامات وزارت صنعت گفته‌اند دلیل عدم اختصاص آن را باید از معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور بپرسید، اظهار داشت: در سال جاری یارانه تولید 5 هزار و 727میلیارد تومان پیش بینی شده است منتهی در هیأت وزیران تصویب شده که این مبالغ فقط به صورت مابه التفاوت نرخ سود در اختیار بخش های تولیدی متقاضی قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر باید از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت با نظام بانکی کشور هماهنگی لازم برای اجرای این امر صورت گیرد، افزود: معاونت برنامه ریزی تعهد و تضمین می کند که این مابه التفاوت نرخ سود را پرداخت نماید.

نوبخت اضافه کرد: در حال حاضر اعلام می‌کنم همین فردا صبح هر یک از آنهایی که سر رسیدش رسیده باشد را معاونت برنامه ریزی پرداخت می‌کند اما در ابتدا باید تعهد و تضمین هایی انجام شود که این امر نیز اجرایی خواهد شد.

به اعتقاد معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور، اگر تولیدکنندگان تصور می کنند که 1200 میلیارد تومان به صورت نقدی به آنها ارائه می شود باید بگویم این موضوع خلاف قانون است.

تاریخ: سه شنبه 18 آذر 1393