Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

گشایش اعتبار فاینانس چین که توقف آن طی شش ماه گذشته بسیاری از پروژه های صنعتی کشور را معطل کرده بود، به تازگی مجدد فعال شده است.
به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران(econews.ir)، "توقف فاینانس چین" خبری بود که برای اولین بار در اوایل تابستان ماه امسال منتشر شد و به همین منظور بانک مرکزی اقدامات خود را برای رفع این مشکل آغاز کرد. رئیس کل بانک مرکزی یک ماه بعد از اعلام توقف فاینانس چین سفری به این کشور داشت و در دیدار با مسئولان چینی در صدد رفع این مانع بر آمد .
طی چند ماه اخیر اخبار ضد و نقیضی از فاینانس چین منشر شده که در نهایت اخیراً اسدالله عسگراولادی رئیس اتاق مشترک ایران و چین در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به اینکه مشکل فاینانس چین برطرف شده اما روال انجام آن با کندی همراه است، اظهار داشته بود: براساس توافق جدید چین قرار است دو برابر طلب ایران از این کشور که 18 میلیارد یورو معادل 22 میلیارد دلار است را برای فاینانس پروژه‌های ایرانی اختصاص دهد.
طرح های صنعتی کشور از جمله طرح های فولادی بخشی از مهمترین پروژه هایی بودند که طی این مدت معطل گشایش اعتبار فاینانس چین بوده اند تا اینکه مهدی کرباسیان مدیرعامل ایمیدرو به تسنیم گفت: تاکنون 6 طرح از طرح های استانی فولاد شاهد باز شدن ال سی شده اند و طرح هفتم نیز در 15 روز آینده گشایش اعتبار خواهد شد.
معاون وزیر صنعت معدن و تجارت یادآور شد: متاسفانه با مشکلاتی که در شش ماه گذشته از سوی طرف چینی به وجود آمده بود گشایش اعتبار این طرح ها به تعویق افتاده بود اما اخیرا پس از مذاکرات انجام شده دو طرف،‌ دوباره ال سی طرح های استانی فولاد فعال شده است.

1
تاریخ: شنبه 6 دی 1393