Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

 

دبیرخانه چهارمین جشنواره مد و لباس فجر، فراخوان چهارمین دوره این رویداد بزرگ هنری را در 9 بخش تخصصی منتشر کرد.
به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس، این جشنواره در 9 بخش مسابقه شامل (لباس بانوان، آقایان، کودکان، نوجوانان، بخش طراحی زنده لباس، کیف و کفش و طراحی پارچه)، بخش علمی و دانشگاهی شامل (بخش رقابتی عملی و علمی، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، بخش آموزشگاه‌های فنی و حرفه ای ) بخش فرهنگی و هنری شامل (رقابتی، غیر رقابتی، فیلم و تاتر) بخش موسسات هنری مد و لباس، بخش صنعت و فناوری‌های نوین، بخش سازمان‌ها، اتحادیه‌ها وانجمن‌ها، استان ها و اقوام، عرضه محصولات کاربردی اسلامی ایرانی و بین‌الملل برگزار می‌شود.
در بخش ابتدایی این فراخوان آمده است: با عنایت به الطاف الهی و در آستانه سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و به منظور تحقق منویات مقام معظم رهبری در ارائه سبک زندگی اسلامی و ایرانی بنیاد ملی مد و لباس با مشارکت و همکاری هنرمندان و فعالان ودست اندرکاران عرصه طراحی و تولید پوشاک، و با مساعدت ویژه کارگروه ساماندهی مد و لباس چهارمین جشنواره بین‌المللی مد ولباس فجر را در نیمه اول اسفندماه ۱۳۹۳ برگزار می‌کند.
در این فراخوان آمده: شرکت در جشنواره مد و لباس فجر بر اساس بخش‌های مختلف، برای تمام طراحان، تولید کنندگان، عرضه کنندگان و فرهیختگان حوزه مد و لباس کشور آزاد بوده و متقاضیان می‌بایست با مراجعه به سایت و یا مراجعه حضوری به دبیرخانه جشنواره و با طی مراحل اقدام به ثبت نام کنند.
از سوی دیگر در این دوره حوزه های تازه‌ای چون کیف و کفش و طراحی پارچه و طراحی زنده در بخش مسابقه، فیلم وتاتر در بخش فرهنگی و هنری و همچنین رقابت کتاب‌ها در بخش علمی و دانشگاهی به جشنواره افزوده شده است.
همچنین بر اساس مقررات جشنواره هر طراح می‌تواند حداکثر با ارایه ۱۰ اثر بدون تکرار رنگ و سایز در هر بخش جشنواره شرکت کرده و از هر هنرمند حداکثر۳ طرح به هریک ازبخش های مسابقه راه پیدا خواهد کرد.
در این فراخوان همچنین به تفصیل برنامه‌های کارگاه‌ها و نشست‌های جشنواره با موضوع‌های مشخص اعلام شده است. همچنین دبیرخانه جشنواره ملاک‌ها و شاخصه‌های داوری ها را به شکل کامل در هر بخش منتشر کرده است.
طراحان و هنرمندان می‌توانند برای ثبت نام و دریافت فراخوان کامل جشنواره و فرم ثبت نام به سایت http://www.iranmode.com به عنوان پورتال اختصاصی بنیاد ملی مد و لباس مراجعه کنند. مرحله ارسال آثار بخش مسابقه بر روی کاغذ، مقوا و یا لوح فشرده 10 بهمن ماه به پایان می رسد.
چهارمین جشنواره مد و لباس فجر 5 تا 11 اسفند ماه در تهران برگزار می‌شود.

تاریخ: یکشنبه 28 دی 1393