Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

رییس انجمن نظارت بر هشتمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی اعلام کرد: نتایج انتخابات، امشب و بلافاصله بعد از پایان رای‌گیری مشخص خواهد شد اما نتایج قطعی حداکثر تا 28 اسفند اعلام خواهد شد.

 

مجتبی خسروتاج - قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت - که از صبح امروز - دوشنبه - در محل انتخابات هشتمین دوره اتاق بازرگانی تهران (مصلی) حاضر شد در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا درباره دلیل اعلام نتایج هشتمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی با فاصله‌ای چند روزه اظهار کرد: با توجه به اینکه رای گیری به صورت ماشینی انجام می شود بعد از اتمام انتخابات، بلافاصله نتیجه آن مشخص خواهد شد.

 

وی افزود: مطابق با هر انتخاباتی، ممکن است اعتراضاتی وجود داشته باشد که باید این فرصت را برای رسیدگی به اعتراضات در نظر بگیریم.

 

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: امشب رای‌خوانی تمام می شود اما اعلام رای نهایی را باید بعد از رسیدگی به اعتراضات اعلام کنیم که حداکثر نتایج نهایی تا 28 اسفند اعلام خواهد شد. البته ممکن است زودتر از این تاریخ اعلام شود.

 

خسروتاج در پاسخ به سوالی دیگر درباره وضعیت رد صلاحیت برخی کاندیداها توضیح داد: از 1650 نفر که در انتخابات اتاق بازرگانی شرکت کرده‌اند حداکثر 12 یا 13 نفر مدارکشان ناقص بود یا تعدادی خودشان استعفا دادند.

 

وی افزود: تمام استان‌ها تکلیف صلاحیت کاندیداهایشان مشخص شده است.

رییس انجمن نظارت بر هشتمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی ادامه داد: روند برگزاری انتخابات بسیار عالی و منظم است.

 

خسروتاج پیش بینی کرد که در این دوره با استقبال بیشتری برای رای دادن در انتخابات اتاق بازرگانی مواجه شویم.

 

وی تصریح کرد: برای 34 اتاق بازرگانی در شهرهای مختلف، برگه رای فرستادیم که در برخی موارد اعلام شد که نیاز به برگه رای بیشتری داریم. از این جهت فکر می کنیم این دوره با استقبال بیشتری روبرو باشد.

 

رییس انجمن نظارت بر هشتمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی با اشاره به محدودیتی که در این دوره از انتخابات اعمال شده است، گفت: تنها محدودیتی که در این دوره گذاشتیم این بود که با توجه به مشکلات موجود در گذشته، افراد به صورت وکالتی امکان رای دادن ندارند؛ بنابراین رای دهندگان باید با کارت عضویت معتبر پای صندوق رای بیایند.

تاریخ: دوشنبه 18 اسفند 1393