Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: پوشاک یکی از ضروریات جامعه بشری بوده و بعد از غذا و مسکن مهم ترین نیاز مردم محسوب می شود. به طور متوسط هشت درصد از درآمد مردم در زمینه پوشاک هزینه می‌شود.
به گزارش نساجی نیوز و به نقل از میزان محمد رضا نعمت زاده شب گذشته با حضور در برنامه پایش با تاکید بر اینکه خارجی ها نیز کیفیت پوشاک ایران را تایید کرده اند، گفت: در حالی که طی سال های اخیر به این صنعت کمتر اهمیت دادیم که اکنون برای حمایت از آنها کمیسیون های تخصصی را تشکیل داده ایم.

نعمت زاده افزود: در حالی که طی سال های اخیر به این صنعت کمتر اهمیت دادیم که اکنون برای حمایت از آنها کمیسیون های تخصصی را تشکیل داده ایم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: بخشی از مشکلات صنعت پوشاک فرهنگی بوده و به جامعه برمی گردد. متاسفانه مردم فکر می کنند که کالای خارجی بهتر از کالای ایرانی است در صورتی که بسیاری از کالاهای ایرانی از نظر کیفیت با کالای خارجی رقابت می کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت از تامین اماکن از سوی شهرداری‌ها برای دست‌فروشان خبر داد و گفت: برای حمایت از تولید داخل باید تعرفه واردات کالا افزایش یابد، از سوی دیگر صنعتی شدن نیاز به از خودگذشتگی ملت دارد و در این میان هدیه دادن خودروی خارجی توهین است.


نعمت زاده اظهار کرد: از رشد منفی 10 درصد در سال 1391 امسال توانستیم به رشد 2.9 درصد برسیم و برابر آخرین گزارش بانک مرکزی در 9 ماه گذشته این وزارتخانه رشد 6.2 درصدی داشته و در زمینه خدمات رشد کمتری داشته ایم ولی اغلب محصولات در زمینه صنایع، رشد مثبت داشته اند. در صنایع خودرویی هم رشد داشتیم و تنها در حدود پنج قلم کالا با رشد منفی همراه بوده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه روند رو به بهبود است اما اشکالات فراوانی هم وجود دارد، افزود: در زمینه لوازم خانگی بین 25 تا 30 درصد، در زمینه خودرو 60 درصد و در زمینه فولاد نیز چهار درصد رشد داشته ایم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: حدود 10 هزار واحد کوچک و متوسط ابتدای سال جاری متوقف بودند که به تدریج در حال راه اندازی هستند ولی برخی از این واحدها مشکلات بانکی حاد دارند.

مصوباتی داشتیم تا دوباره به این واحدها تسهیلات ارائه شود اما این کار و همکاری بانک ها در این زمینه تنها در صورتی امکان پذیر است که مشخص شود واحدهای فوق با ارائه تسهیلات می توانند پیشرفت کنند.
تاریخ: سه شنبه 26 اسفند 1393