Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
  •  رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران با بیان این که پوشاک ایرانی با نام لباس ترکیه عرضه می‌شود، از صادرات فله‌ای پارچه ایرانی برای تولید لباس ترکیه‌ای انتقاد کرد.
 

احمد پورفلاح در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، درمورد توافق ایران با طرف ترکیه برای تولید پوشاک مشترک پس از سفر اردوغان رئیس جمهور ترکیه به ایران اظهار داشت: صنایع نساجی ایران به دلیل تحریم، آن طور که باید و شاید نتوانسته‌اند، فناوری تولید خود را به روز کنند، در حالی که ترک‌ها از این قاعده مستثنی هستند، تا حدی که شاهدیم برخی برندهای معتبر در ترکیه تولید می‌شود.

وی به این نکته اشاره کرد که ظرفیت‌های خوبی در صنعت نساجی کشور ما وجود دارد، تا حدی که برخی از پارچه‌های مورد استفاده در لباس‌های ترکیه به صورت فله‌ای از طرف تولید کنندگان ایرانی به این کشور صادر می‌شود.

رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران تصریح کرد: در عین حال برخی از تولید کنندگان ما به سفارش فروشندگان ترکیه در ایران لباس تولید می‌کنند و برای آنها ارسال می‌کنند که با نصب آرم برند ترک و با نام پوشاک ترکیه به فروش می‌رسد.

به گفته پورفلاح تولید کنندگان ما از نظر طراحی و تجهیز ماشین‌آلات دوخت کمی عقب هستند و از طرفی به دلیل تحریم بازار های صادراتی آن طور که باید و شاید به روز ما باز نیست ،در حالی که ترک‌‌ها بازار را خوب می‌شناسند و کار مشترک می‌تواند به نفع هر دو طرف باشد.

وی همچنین از تشکیل فراکسیون نساجی در زیر مجموعه کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران خبر داد و گفت: 29 نفر از منتخبان جدید هیات نمایندگان اتاق بازرگانی شهرستان‌ها و تهران هفته آینده برای تشکیل فراکسیون نساجی گرد هم خواهند آمد.

 

تاریخ: شنبه 29 فروردین 1394