Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

معاون وزیر صنعت با اشاره به تصويب قانون حمایت از تولید در مجلس، گفت: در اين لايحه براي واحدهای مستقر در شهرک‌های صنعتی واقع در شعاع ۳۰ کیلومتري شهرها معافیت‌های مالیاتی در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید محمدعلی سیدابریشمی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بحث قانون حمایت از تولید را مجلس شورای اسلامی تصویب کرده که در آن موارد خوبی برای حمایت از صنعتگران و تولید نظير معافيت هاي مالياتي پيش بيني شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه با اشاره به این موضوع که در ایجاد زیرساخت‌های مناسب شهرک‌های صنعتی به دنبال کیفی‌سازی و تأمین زیرساخت‌ها هستیم، گفت: براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی و برنامه‌ریزی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، خدمات زیربنایی تا درب شهرک‌ها آمده که امید است نیاز واحدهای صنعتی به صورت کیفی مثل جاده دسترسی، آب، برق، گاز، سیستم فاضلاب و ... تأمین شود.

سیدابریشمی با یادآوری این مطلب که ۷۲ درصد واحدهای مستقر در شهرک‌های صنعتی به سیستم تصفیه فاضلاب داخلی شهرک متصل شده‌اند، بیان کرد: سیستم تصفیه فاضلاب ایجاد شده در شهرک صنعتی قوچان یکی از بهترین سیستم‌های تصفیه فاضلاب است که امید است همه واحدهای موجود به این سیستم متصل شوند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌ های صنعتی ایران گفت: با تصفیه فاضلاب صرفه‌ جویی بسیاری در زمینه آب واحدهای صنعتی انجام می شود.

وي افزود: چنانچه آب شبکه فاضلاب برگردد می‌توان برای مصارفی چون آبیاری فضای سبز موجود در شهرک‌های صنعتی از آن استفاده کرد تا از این طریق صرفه‌ جویی بسیاری در زمینه آب واحدهای صنعتی انجام شود.

سیدابریشمی در پايان خاطر نشان كرد: سال‌‌های گذشته در ۷۳۶ شهرک صنعتی در حال بهره‌ برداری در کل کشور فقط ۸۰ ماشین آتش‌ نشانی وجود داشت که در یک سال و نیم اخیر ۸۲ ماشین دیگر نیز به این مجموعه افزوده شده است و امسال نیز براساس برنامه ۵۰ ماشین دیگر به مجموعه‌ های کل کشور افزوده می‌شود.

تاریخ: شنبه 29 فروردین 1394