Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان زنجان، با اشاره به اینکه ۳۰ درصد اشتغال استان زنجان در بحث صنعت نساجی است گفت: جزو ۵ استان برتر هستیم که در حوزه صنعت نساجی فعالیت می کنیم.
ناصر فغفوری در گفتگو با خبرنگار مهر به وضعیت صنعت نساجی استان زنجان اشاره کرد و افزود: استان زنجان جایگاه بسیار قوی در صنعت نساجی دارد و جایگاه آن در کشور خاص است.
وی اظهار داشت: استان زنجان در بحث ریسندگی، رنگرزی و بافندگی در کشور جایگاه بسیار قوی دارد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: مزیت این صنعت در استان این است که اگر ۱۰ سرمایه گذار در این زمینه در کشور فعال باشد پنج سرمایه گذار حوزه صنعت نساجی در استان زنجان مستقر است.
فغفوری با بین اینکه مشکلی در خصوص صنعت نساجی در واحدهای کوچک همچون پتو بافی و جوراب بافی نداریم گفت: تعداد واحدهای ریسندگی کوچک در استان بسیار کم است.
وی تصریح کرد: در استان زنجان واحدهایی که در صنعت نساجی فعال هستند واحدهای بسیار فعال بوده و صادرات هم دارند.
رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان زنجان به مشکلات واحدهای صنعت نساجی در استان اشاره کرد و گفت: سرمایه در گردش مشکل عمده این صنعت در استان است بنابراین تلاش کنیم تا این مشکل رفع شود چرا که صنعت نساجی بسیار اشتغال زا است.
فغفوری افزود: سه پروژه مهم در استان داریم کخ مه ریس، پویا ریس و سروجین باف عملیاتی می شوند.
وی بیان کرد: به دنبال برند سازی هستیم تا کالاهای معتبر و با کیفیت را تولید کنیم و صادرات داشته باشیم.
رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان زنجان گفت: وضعیت صنعت نساجی استان زنجان در سه سال اخیر بهتر شده است و بهتر هم خواهد شد.

تاریخ: یکشنبه 6 اردیبهشت 1394