Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
معاون وزیر صنعت از طرح ویژه دولت برای بازنگری در تخصیص ارز به کالاهای وارداتی خبرداد و گفت: تدولت می‌خواهد به سمتی حرکت کند که فهرست مشمولان دریافت ارز مبادله‌ای کاهش و ارز متقاضی جایگزین شود.

ولی‌اله افخمی‌راد در گفتگو با مهر گفت: تا این مقطع از سال، هنوز تغییراتی در فهرست مشمولان دریافت ارز مبادله‌ای از دولت نسبت به سال گذشته صورت نگرفته است اما این کار در دستور کار دولت قرار دارد و بر این اساس، طرح ویژه‌ای تدوین شده تا به صورت مداوم، دریافت‌کنندگان ارز مبادلاتی، بازنگری شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: این فهرست در حال بازنگری است و طبیعتا باید اولویت در تخصیص ارز مبادله‌ای به کالاهایی داده شود که جنبه مواد اولیه برای واحدهای صنعتی دارند. بر این اساس، کالاهای نهایی و کالاهای مصرفی با ارز غیر مبادله‌ای یا ارز متقاضی تامین اعتبار خواهند شد.

وی تصریح کرد: بر این مبنا، مدام این فهرست بازنگری می‌شود تا بتوان بیشتر از ارز متقاضی استفاده کرد، یعنی صادرات تامین کننده ارز مورد نیاز واردات باشد اما اینکه چه مقطع زمانی و برای چه گونه کالاهایی این جابجایی ارز مبادله‌ای با متقاضی صورت خواهد گرفت، در حال کار کارشناسی است و نیاز به زمان دارد.

تاریخ: شنبه 19 اردیبهشت 1394