Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت با اشاره به کمبود نقدینگی صنعتگران و تعطیلی واحدهای تولیدی ناشی از مشکلات مالی گفت: رفع مشکلاتی همچون گرانی ارز، مواداولیه و ... در دولت درحال پیگیری است و امیدواریم در جهت رفع این مشکلات به راه حل مناسبی دست یابیم.

 

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران به نقل از سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، سیدمحمد علی سید ابریشمی ضمن بازدید از زیرساخت های دو شهرک صنعتی پرند و شهریار، در نشست مشترک با صنعتگران غرب استان تهران، اظهار داشت: وضعیت تعدادی از شهرک های صنعتی خصوصی نظیر فاز نخست ناحیه صنعتی پرند که زیر نظر شرکت عمران پرند قرار دارد، بدلیل عملکرد نامناسب برخی ارگان ها دچار بلاتکلیفی شده و این موضوع مشکلات جدی برای صنعتگران این ناحیه ایجاد کرده است.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران در ادامه از اولویت اجرای طرح توسعه در شهرک های صنعتی استان نسبت به ایجاد شهرک های صنعتی جدید خبرداد و گفت: با رعایت این موضوع، بخش عمده ای از مشکلات ساختاری و تامین زیر ساخت ها حل و فصل خواهد شد.
سید ابریشمی تامین آب و توسعه پروژه های مخابراتی با استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی را از جمله امکانات زیربنایی شهرک های صنعتی استان عنوان کرد و افزود: استفاده از فناوری های نوین برای تصفیه و بازچرخانی آب های مصرفی و سیستم های جدید مخابراتی با هزینه های منطقی در شهرک های صنعتی باید سرلوحه کارها قرار گیرد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه با اشاره به کمبود نقدینگی صنعتگران و تعطیلی واحدهای تولیدی ناشی از مشکلات مالی یادآور شد: رفع این بحران بویژه برای واحدهای صنعتی کوچک که با مشکل گرانی ارز، مواداولیه و برخی از موارد دیگر مواجه هستند در دولت تدبیر و امید درحال پیگیری است و امیدواریم در جهت رفع این مشکلات به راه حل مناسبی دست یابیم.
سید ابریشمی با اظهار امیدواری از آینده توافق هسته ای گفت: امیدواریم بخشی از مشکلات صنعتگران بویژه تامین مواد اولیه و ماشین آلات آنها در آینده ای نزدیک حل شود.
وی با بیان اینکه دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت با جدیت برای رفع موانع تولید تلاش می کنند، تصریح کرد: انتظارداریم، بانک ها نیز برای رفع مشکلات صنعتگران تسهیلات جدید به آنها پرداخت کنند تا واحدهای صنعتی بتوانند ظرفیت تولید خود را بهبود و افزایش دهند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه از شهرک صنعتی شهریار و مجموعه فعالیت ها و اقدامات انجام شده جهت تامین زیرساخت های این شهرک از قبیل اجرای خط انتقال برق، آب و ایجاد فضای سبز بازدید و بر تسریع در اجرای پروژه ها تاکید و خواستار شروع واگذاری حق انتفاع و بهره برداری زمین برای استقرار واحدهای صنعتی در نیمه دوم سال جاری به صنعتگران شد.
تاریخ: یکشنبه 27 اردیبهشت 1394