Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص تاثیر کالای قاچاق بر تولید داخل گفت: باید تولید داخلی را از نظر قیمت و کیفیت رقابتی کنیم که اگر کیفیت و قیمت کالا، رضایت مصرف‌کننده را تامین کند می‌تواند زمینه قاچاق را از بین ببرد.

 

به گزارش خبرنگار ایسنا در استان فارس، مجتبی خسروتاج در نشست مشترک با اعضا هئیت رئیسه اتاق اصناف و اتاق بازرگانی شیراز بیان کرد: تبادل آراء و افکار با بخش خصوصی در توسعه و رشد اقتصادی موثر است.

 

وی افزود: با سازماندهی، برنامه ریزی، نظارت، کنترل، هدف گذاری همراه با پیگیری مداوم و بهره‌گیری از تخصص و تجارب منابع انسانی در سایر عرصه‌ها رونق و توسعه ایجاد می‌شود.

 

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: باید در راستای بهبود فضای کسب و کار، برنامه ریزی برای توسعه تولید و بازاریابی جدید با داشتن سرمایه و نیروی انسانی متخصص، همچنین حرکت به سمت صادرات را جدی تر دنبال کنیم.

 

خسروتاج ادامه داد: با فعال شدن کارگروه توسعه صادرات در استان و ارائه راهکارهای عملیاتی و اساسی مسائل و مشکلات تولید و صادرات برطرف می‌شود و در صورت نیاز موارد مشخص در مرکز پیگیری و تصمیم گیری می‌شود.

 

وی تصریح کرد: در راستای توسعه فعالیت‌های تولیدی و اقتصادی ضمن ارتباط مستمر و موثر دانشگاه و صنعت در تحقیق و پژوهش‌ها از نظرات کارشناسانه صاحب‌نظران، اساتید و فعالان بخش اقتصادی نهایت بهره را ببریم که وزارت صنعت، معدن و تجارت هم مساعدت لازم در این زمینه را لحاظ کرده است.

 

همچنین علی همتی - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس - از تصویب 4000 میلیارد تومان تسهیلات برای واحدهای تولیدی فارس خبر داد و گفت: در سفر هیات دولت به استان 4000 میلیارد تومان مصوب شد و با اختصاص این مبلغ و کمک صندوق توسعه ملی در پرداخت تسهیلات با سود 16 درصدی گشایشی بیش از پیش در حرکت روبه رشد واحدهای تولیدی و صنعتی ایجاد می‌ شود.

 

همتی صریح کرد: از مهمترین اقدامات دولت در سفر اخیر به استان فارس علاوه بر آغاز عملیات اجرایی پروژه آلومینیوم،GTL و شمش منیزیوم، مصوب کردن استفاده از معادن غنی بهرام گور شهرستان نی ریز در شرق استان با حفظ شرایط زیست محیطی در این منطقه است.

 

انتهای پیام

تاریخ: چهارشنبه 6 خرداد 1394