Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ابلاغ لایحه خروج از رکود گفت: بر اساس این لایحه، دولت ۵۰ درصد هزینه پژوهش تولیدکنندگان را پرداخت می کند.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدرضا نعمت زاده درحاشیه بازدید از محدوده یکهزار هکتاری منطقه ویژه تجاری اترک و مرز و گمرگ اینچه برون گلستان درجمع خبرنگاران، اظهارکرد: این منطقه برای استقرار صنایع بزرگ، متوسط و کوچک طراحی شده و سرمایه گذاران می توانند درآن سرمایه گذاری نمایند. وی همچنین در بازدید از منطقه ویژه اقتصادی اترک استان گلستان، این منطقه را فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری بخش خصوصی دانست و از همه سرمایه گذاران دعوت به سرمایه‌گذاری کرد.

 

 

وی با اشاره به محدودیت های اعمال شده طی سال های گذشته مبنی بر عدم استقرار و توسعه صنعتی استان های شمالی، گفت: این محدودیت ها سبب شد تا این استان ها در مقایسه با دیگر مناطق کشور در بخش صنعت توسعه چندانی نداشته باشند.

 

نعمت زاده، تصریح کرد: با رفع این محدودیت ها و بکارگیری ظرفیت های موجود در استان های شمالی بویژه گلستان، سرمایه گذاران می توانند نسبت به سرمایه گذاری در بخش صنعت اقدام کنند.

 

وی، ظرفیت های بخش کشاورزی، صنایع غذایی و آرد استان گلستان را فرصت مناسبی برای استقرار صنایع تبدیلی این بخش ها دانست و تصریح کرد: در اکثر شهرستان های این استان شهرک های صنعتی وجود دارد که سرمایه گذاران می توانند در آن سرمایه گذاری نمایند.

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآور شد: با وجود برخی محدودیت های استقرار صنعت در گلستان، واحدهای تولیدی این استان نیز توانمندی های خوبی دارند که باید بیشتر از آنها حمایت شود.

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ابلاغ لایحه خروج از رکود گفت: بر اساس این لایحه، دولت ۵۰ درصد هزینه پژوهش تولیدکنندگان را پرداخت می کند.

 

وی ادامه داد: لایحه خروج از رکود به دولت ابلاغ شده و در حال تدوین آیین نامه های آن هستیم.

 

وی با بیان این که این لایحه ۶۰ ماده دارد، گفت: برخی ماده های این لایحه مانند بخش بانکی نیازی به آیین نامه ندارند و با اجرای این لایحه گلوگاه هایی که مانع از رشد تولید شده اند برداشته شده و شبکه های بانکی نیز در بخش سرمایه گذاری به کمک تولید می آیند.

 

وی تصریح کرد: بر اساس این لایحه، اگر صنایع تحقیقی برای توسعه بخش خود انجام دهند دولت ۵۰ درصد هزینه پژوهش را پرداخت خواهد کرد.

تاریخ: شنبه 9 خرداد 1394