Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از حمایت بیش از 250 نفر از کارآفرینان توسط صندوق کارآفرینی امید خبر داد و گفت: توان ایجاد 500 هزار شغل در صنعت کفش و لباس را داریم.
به گزارش خبرنگار ایسنا، علی ربیعی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از اقدامات ما در سال جاری حمایت از کارفرمایانی است که کمتر از 5 نفر نیروی انسانی دارند و به همین منظور به کارفرمایان اعلام کرده ایم که نیازسنجی خود را اعلام کنند.
وی افزود: معتقدیم که شعار اشتغال بزرگ از طریق بنگاههای کوچک محقق می شود و گفتمان اشتغال بزرگ در بنگاه های کوچک را به عنوان یک راهبرد مهم در وزارتخانه در دستور کار قرار داده ایم.
ربیعی با تاکید بر آموزش کارآفرینان، همکاری همه دستگاه ها برای توسعه اشتغال در بنگاه های خرد و متوسط را خواستار شد و گفت: درصدد هستیم تا فراخوان آموزش فارغ التحصیلان را مد نظر قرار بدهیم.
ربیعی که در حاشیه چهارمین همایش ملی مهارت آموزی و اشتغال سخن می گفت، افزود: هم اکنون نزدیک به 40 درصد بیکاران، فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند که این میزان در آینده افزایش خواهد یافت.
وی بر لزوم ایجاد تناسب میان عرضه و تقاضا تاکید و خاطرنشان کرد: از سال 1392 شورای عالی اشتغال این موضوع را در دستور کار قرار داده تا با مطالعات منظم بتواند عرضه و تقاضا را متناسب با هم کند.
ربیعی با بیان اینکه به دنبال عرضه آموزشهای فنی و حرفه ای و مهارتی به روستاها هستیم، گفت: این کار ضمن جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها، زمینه ایجاد اشتغال مولد و پایدار را در مناطق روستایی و محروم و مرزی فراهم می کند.
به گفته وزیر کار بسیاری از مشاغل در حوزه روستایی در حال نابودی است و انگیزه روستاییان کاهش یافته است در صورتی که با ارائه آموزشهای مهارتی به ویژه در حوزه صنایع دستی می توان این مشاغل را حفظ کرد.

تاریخ: دوشنبه 18 خرداد 1394