Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

عضو کمیسیون اقتصادی بیان کرد: واردات غیر اصولی سبب آسیب به رشد اقتصادی کشور شده است و متاسفانه هرچه رشد اقتصادی کاهش یابد نرخ بیکاری نیز افزایش خواهد داشت.
رحیم زارع عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی  در گفتگو با خبرنگار حوزه صنعت گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص استفاده از نخ ابریشم ایرانی به جای واردات آن از چین که در ارتقای تولید داخل موثر است، اظهارداشت: واردات غیر اصولی سبب آسیب به رشد اقتصادی کشور شده است و متاسفانه هرچه رشد اقتصادی کاهش یابد نرخ بیکاری نیز افزایش خواهد داشت.
 
چنانچه در حوزه تولید فرش در سال‌های اخیر تعداد بافندگان فرش، فروش و صادرات آن کاهش پیدا کرده است زیرا تولیدکنندگان آن مشکل کمبود نقدینگی دارند که امیدوارم با اجرای خروج از رکود وضعیت تولید سر و سامان پیدا کند. 
وی افزود: سیاست انقباضی پولی کشور با تورم کنترل شده است البته تا زمانی که تورم در کشوری باشد باید در کنار آن رونق باشد اما متاسفانه اقتصاد کشور تورم همراه با رکود است که در حقیقت نقدینگی باید مدیریت شود.
عضو کمیسیون اقتصادی در ادامه بیان کرد: حوزه  فرش ابریشم دارای اصالتی است که به تولید کمک می‌کند و باید به سراغ تولید کنندگان و بازارهای جدید نرویم تا از این راه به حمایت از تولید کنندگان فرش که در ارتقای تولید موثر است بپردازیم. 
زارع در پایان تصریح کرد: همواره امید است با پرداخت تسهیلات با کارمزد کم و ایجاد فرصت لازم در باز پرداخت آن به حوزه فرش کمک کنیم. 

تاریخ: سه شنبه 26 خرداد 1394