Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

دومین هفته مد تهران (Tehran Fashion Week) با همکاری کارگروه ساماندهی مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره اماکن نیروی انتظامی، به مدت سه روز و در روزهای 23 تا 25 خردادماه 1394 برگزار شد.
در این رویداد که با هدف ایجاد فضا و زیرساخت‌های لازم، برای پیشرفت و توسعه بهینه صنعت مد در ایران انجام شد، طراحان لباس به همراه طراحان جواهر، زیورآلات و کیف و همچنین سایر عوامل صنعت مد، برای نمایش زنده مجموعه آثار خود، گرد هم آمدند.
امین دوایی، مدیر برگزاری این رویداد از همکاری طراحان، سازمان‌ها و سرمایه‌گذاران در برگزاری این رویداد مهم فرهنگی هنری، خبر داد و افزود: تاکنون هریک از بخش‌های مؤثر صنعت مد در کشور، به‌گونه‌ای نامنسجم و مستقل از یکدیگر فعالیت می‌کردند، اما هفته مد تهران بر آن است تا با نگاه به آینده‌ای روشن و با برنامه‌ریزی جامع و دقیق و همچنین با بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و استعدادهای داخلی این صنعت، پیوندی مستحکم بین تمامی حلقه‌های گم‌شده صنعت مد، برقرار کند.
وی ضمن اشاره به استعدادها و پتانسیل‌های موجود، اما ناشناخته در کشور، اظهار داشت: تمامی تلاش‌های ما، معطوف به این هدف است که فرصتی استثنایی برای آشنایی طراحان و سرمایه‌گذاران با یکدیگر ایجاد کنیم و با فراهم آوردن فضایی فراتر از نمایش زنده لباس، ابزارهای لازم را برای پیشرفت و توسعه زیرساخت‌های ضروری صنعت، همچون ارتباط با رسانه‌ها، تولیدکنندگان و مراکز علمی و تخصصی در اختیار طراحان خلاق ایرانی قرار دهیم تا این صنعت علاوه بر دستیابی به استاندارهای جهانی مد، بتواند قابلیت‌ها و ظرفیت‌های بومی این حوزه را در سطح جهانی ارائه کند.
دوایی ادامه داد: ما به دنبال خلق بستری مناسب برای تعامل سبک‌های زندگی و تبادل فرهنگ‌های مختلف هستیم و باور داریم هفته مد تهران با حمایت تمامی مخاطبان، به این هدف خواهد رسید.
بنابراعلام کارگروه ساماندهی مد و لباس، در دهمین جلسه کمیسیون صدور مجوز کارگروه ساماندهی مد و لباس نیز که سه هفته پیش با حضور اعضا برگزار شد با برگزاری دو نمایش زنده لباس مشروط بر رعایت ضوابط قانونی و در چارچوب شیوه­‌نامه اجرایی موافقت به عمل آمد.

تاریخ: چهارشنبه 27 خرداد 1394