Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

تاریخ خبر : 94/05/03

معاون نظارت و بازرسی اتاق اصناف تهران اعلام کرد: از ابتدای سال تاکنون پوشاکی که به صورت قاچاق وارد می‌شود بیشترین گران‌فروشی را در بین دیگر واحدهای صنفی داشته و سنگین‌ترین جرایم نیز برای متخلفان در حوزه فروش برندهای خارجی کیف و کفش بوده است.
به گزارش بازار خبر، حسین درودیان اظهار کرد: در این مدت حدود 60 درصد تخلفات مربوط به عدم درج قیمت، 30 درصد مربوط به گران‌فروشی و بقیه مربوط به عدم صدور فاکتور بوده است.
 وی همچنین با بیان اینکه بیشتر جرایم نقدی متخلفان کمتر از 100 هزار تومان بوده، اظهار کرد: حدود 80 درصد از متخلفان ملزم به پرداخت جریمه 100 هزار تا یک میلیون تومانی شدند و حدود یک درصد از متخلفان به جریمه بیش از یک میلیون تومانی محکوم شدند.
 معاون نظارت و بازرسی اتاق اصناف تهران افزود: جریمه بیش از یک میلیون تومانی بیشتر برای برندهای خارجی و در حوزه کیف و کفش صورت گرفته است. در این بخش بیشتر با تخلفاتی مواجه شدیم که باید این میزان جریمه را پرداخت می‌کردند.
 درودیان همچنین با بیان اینکه فروشندگان میوه و تره بار، خواروبار، نان، شیرینی، گوشت، مرغ و ماهی بیشترین میزان تخلفات صنفی را در ماه رمضان داشته‌اند، گفت: برخی واحدهای نان سنتی که سهمیه آرد داشتند و باید نان را به قیمت دولتی عرضه می‌کردند، نان‌ها را به قیمت آزاد فروختند که تخلف بوده و برخوردهای قانونی لازم با آن‌ها صورت گرفته است.
 وی با اشاره به تخلفاتی که در زمینه مواد پروتئینی صورت گرفته است،‌ توضیح داد: فروش این مواد بعضا کم فروشی صورت گرفته و در زولبیا و بامیه نیز شاهد گران‌فروشی بوده‌ایم.
 درودیان با بیان اینکه بیشتر تخلفات شامل کم فروشی و نداشتن برچسب قیمت روی کالاها بود، گفت: طرح ویژه بازرسی ماه مبارک رمضان در قالب 60 تیم گشت‌زنی مشترک با تعزیرات حکومتی و وزارت بهداشت اجرا شد که این گشت‌های ویژه در دو شیفت صبح و بعدازظهر از ساعت 8 تا 22 بر روند فعالیت اصناف مرتبط با ماه مبارک رمضان نظارت داشتند.


تاریخ: شنبه 3 مرداد 1394