Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

تاریخ خبر : 94/06/2

بزرگترین شرکت ها، برند ها، کارخانه ها و واحد های تولیدی صنعت نساجی جهان از 13 الي 16 شهریور ماه، در تهران و در بیست و یکمین نمايشگاه بين المللي ماشين آلات، مواد اوليه و محصولات نساجي ایران گردهم می آیند تا ضمن تبادل دانش ، فناوری و اطلاعات، زمینه همکاری های تجاری ، بازرگانی و سرمایه گذاری با شرکت های ایرانی را فراهم کنند.
به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان؛ بیست و یکمین نمايشگاه بين المللي صنعت نساجي؛ حضور شرکت های بزرگ خارجی از کشورهائی همچون هندوستان، ترکیه ، اسپانیا و انگلستان که جزء کشورهای برتر حضور نساجی جهان محسوب می شوند، می تواند تحول نوین در صنعت نساجی کشورمان که اینروزها با مسائل و مشکلات مختلف دست و پنجه نرم میکند، ایجاد کند.  
در بیست و یکمین نمايشگاه بين المللي صنعت نساجي ایران که بزرگترین نمایشگاه صنعت نساجی خاورمیانه محسوب می شود،بیش از 340 شرکت داخلی و خارجی از جمهوری اسلامی ایران و 10 کشور خارجی جدید ترین و نوین ترین دستاوردهای این صنعت را عرضه و به نمایش عموم می گذارند.  
برگزاری این نمايشگاه می تواند ضمن فراهم کردند زمینه حضور گسترده بسياري از کشورها و شرکتهای فعال خارجی، سبب انتقال آخرین فناوریهای روز جهان به کشورمان شده و از طرف دیگر شرکت های داخلی نیز می تواند با ارائه توانمندی های منحصر به فرد بخش نساجی خود، مزیت ها و فرصت های خود را در معرض دید سرمایه گذاران خارجی و داخلی قرار داده و نسبت به  جذب سرمایه های خارجی اقدام کرده و تولید خود رو بروز کنند.
 علاوه بر اینها برگزاری چنین نمایشگاهی موقعیت مناسبی را برای آشنائی مستقیم قشر دانشگاهی، پژوهشگران، دست اندرکاران و متخصصان با دستاوردهای علمی و صنعتی این حوزه فراهم کرده و در رشد بخش علمی وانگیزه بخشیدن به ارائه نوآوری در کشورمان موثر واقع شود. 
در نمایشگاه امسال 162 شرکت داخلی حضور خواهد داشت و در کنار این شرکت های داخلی؛ 178 شرکت خارجی نیز از کشورهای كره جنوبي ، اسپانيا ، ایتالیا ، امارت متحده عربی ، تركيه ، هندوستان ، چين، انگلستان، آلمان و پاکستان؛ محصولات خودشان را ارائه خواهند کرد. 
بیست و یکمین نمايشگاه بين المللي ماشين آلات ، مواد اوليه ، منسوجات خانگي، ماشين هاي گلدوزي و محصولات نساجي امسال از نظر متراژ با 20 درصد افزایش به بیش از 22 هزار متر مربع رسیده و در بخش تعداد شرکت های خارجی هم 15 درصد افزایش یافته است. 
 بیست و یکمین نمايشگاه بين المللي ماشين آلات ، مواد اوليه و محصولات نساجي در سالن های  A/B31- 35 -38- A 38 و A/B41 و همچنین فضای باز محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار خواهد شد. 
امسال و در بیست و یکمین نمايشگاه بين المللي ماشين آلات ، مواد اوليه و محصولات نساجي پاویون کشورهای هندوستان، چین و ترکیه، برگزار خواهد شد. 
در این نمایشگاه انواع تجهیزات، صنایع و خدمات مربوطه  از جمله ماشین آلات نساجی ، قطعات ، چرخ خیاطی ، ماشینهای گلدوزی و دوخت و برش،انواع منسوجات خانگی شامل: پتو، پارچه های رومبلی وپرده ای،روتختی، ملحفه و روبالشی، تشک خواب، حوله، رومیزی ، ترمه، بالش، لحاف ، کوسن، لوردراپه،  پرده ، کرکره و  لوازم و قطعات وابسته ،پارچه ، پوشاک ، انواع  نخ ، الیاف ، رنگ ، مواد تعاونی و انواع مواد اولیه صنایع نساجی،انواع نخ و مواد اولیه نساجی، مشاوره و خدمات مهندسی، منسوجات خانگی از جمله پتو، پارچه رومبلی و پرده ای، روتختی، ملحفه و روبالشی، کرکره، لوازم و قطعات، سرویس های آشپزخانه، حمام و دستشویی، انواع پوشاک (زنانه، مردانه و بچگانه) و انواع پارچه جهت تولید پوشاک عرضه و به نمایش گذاشته می شود. 
برگزاری 15 کارگاه علمی و دو همایش تخصصی با حضور متخصصان و استادان دانشگاهها و همچنین برنامه ریزی برای بازدید چهار هیئت تجاری و بازرگانی خارجی؛ برخی از برنامه های جانبی بیست و یکمین نمايشگاه بين المللي ماشين آلات ، مواد اوليه و محصولات نساجي ایران است. 
معرفی دستاوردها ، ظرفیت ها و توانمندیهای کارخانه ها،شرکت ها ، نهادها و سازمان های داخلی، توسعه صادرات و یافتن بازارهای جدید صادراتی، ارائه پتانسیل ها و توانمنديهاي صنعت نساجی کشور، نمایش آخرین تحولات و دستاوردهای علمی، فنی و صنعتی داخلی و خارجی این حوزه ، فراهم آوردن بستر مناسب برای انتقال بيشتر فناوريهاي روز به كشورمان ، ایجاد ارتباط‌های تجاری جدید و تقویت روابط قبلی، انتقال دانش، تکنولوژی و تجربیات ، آشنائی با الگوهای موفق جهانی درعرصه صنعت نساجی، فراهم کردن زمینه های لازم برای سرمایه گذاری شرکت های داخلی و خارجی و کار آفرینی و اشتغال پایدار ؛ مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه است. 
بیست و یکمین نمايشگاه بين المللي ماشين آلات ، مواد اوليه و محصولات نساجي را شركت سامع پاد نوين با نظارت و همکاری انجمن صنایع نساجی ایران، اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران  و جامعه متخصصین نساجی ایران برگزار می کند. 
علامندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر این نمایشگاه با شماره تلفن 5 -26409902 تماس حاصل کرده و یا به وب سايتwww.spnco.net  مراجعه کنند.  

تاریخ: دوشنبه 2 شهریور 1394