Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

محمد اعتماد یکی از 11 مردی بود که نوزدهم خرداد 94 در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران مورد تقدیر قرار گرفت . در شبی که بزرگانعرصه صنعت تبلیغات جمع بودند و از اهمیت این رشته می گفتند و در پایان به 11 مرد لوح تقدیر و تندیس افتخار دادند . افتخار به پاس 50 سال  خدمت به صنعت و تبلیغات در ایران .

آقای محمد اعتماد مدیر عامل شرکت ماکسیم :من از اولید تریکو شروع کردم ولی یکسال در زمستان هوا سرد نشد و جنس های من فروش نرفت ! به سراغ پیراهن رفتم ، چهار فصل بود و در هر شرایطی کاربرد داشت . البتبعد شلوار را هم اضافه کردیم و در نهایت یک لاین کامل پوشاک مردانه داشتیم ، البته پوشاک کلاسیک . کار کلاسیک مردانه هم از نظر ماشین آلات و هم برند و سرمایه نسبت به اسپرت کار سخت تری است و هر کسی سراغش نمی رود .

ما سه فروشگاه بانوان هم داریم . از اولین فروشگاههای زنجیره ای که از نظر وزارت صنعت ، معدن و تجارت به رسمیت شناخته شدیم. سه دهه است که ما پوشاک ایران ایر و برخی بانکها را تامین می کنیم .

من مدیریت موسسه خیریه عصای سفید را حرفه اصلی خود می دانم . این موسسه بودجه دولتی ندارد و تماما توسط خیرین و خود مردم اداره می شود . سال 1369 برای نابینایان تاسیس شد و حتی برای مکان فعالیت خودمان به بهزیستی اجاره هم می دهیم .

در تمام مصاحبه هایم گفتم رمز موفقیت ماکسیم و شخص محمد اعتماد در چیست ، کار و کار و کار . داشتن پشتکار خیلی مهم است و متاسفانه نسل جوان امروز اهل پر کاری نیستند . من در 80 سالگی اگر روزی 12 ساعت کار نکنم احساس بیماری می کنم . تازه انواع بیماری ها و سرطان ها را هم داشتم که با همه جنگیدم و زنده ماندم . وقتی جوان و سالم بود م که گاه تا روزی 20 ساعت کار می کردم .

روز سخت برای من وجود ندارد . هر روز باید بجنگی و تلاش کنی من طعم شکست را هم چشیدم و از ناکامی برای موفقیت استفاده می کنم . زمانی برای واردات لوازم خانگی اقدام کردم ولی نشد . سپس دستکش صنعتی تولید کنم که باز هم نشد ولی دلسرد نشدم و از این تجربیات برای موفقیت های بعدی استفاده کردم .

یکبار در آلمان دیدم سرکارگر در حال سرزنش کارگر است . به او می گفت پیچ را باید مانند آلمانی ها ببندی . این روحیه که کار آلمانی ها در دنیا بهترین است ، در تمام آنها وجود دارد و باعث موفقیت می شود . ما در ایران هم این توانمندی و پتانسیل را داریم ولی متاسفانه در این 10-15 سال از همه عقب مانده ایم . چرا ؟ بخشی برمیگردد به عدم حمایت دولت از تولید کننده داخلی و سیل واردات چینی و بخشی دیگر ناشی از تنبلی و زیاده خواهی نسل جدید است . می خواهند روزی 4 ساعت کار کنند . و ظرف یک ماه دنیا را بگیرند ! خب معلوم است که نمی شود .

1
تاریخ: شنبه 7 شهریور 1394