Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

تاریخ خبر : 94/06/08

رئیس اتحادیه پوشاک دوخته اصفهان با اشاره به اینکه برخی از پوشاک تولید داخل گرانتر از لباس های خارجی در بازار عرضه می شود، گفت: هم اکنون 50 درصد پوشاک موجود در بازار دوخت داخل و نیمی دیگر پوشاک خارجی هستند منتها اکنون گرایش مشتریان به پوشاک ترک بیشتر شده است.
 
ابراهیم خطابخش در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصادی ایمنا نیز در خصوص گرایش جوانان به پوشاک مارک دار خارجی و حتی مارک های تقلبی و همچنین بی توجهی آنها به لباس های دوخت داخل، اظهار داشت: در حال حاضر تولید پوشاک داخل از لحاظ کیفیت و تنوع بسیار بهتر از گذشته شده است.
وی افزود: متاسفانه این معضل به فرهنگ مردم و اطلاع رسانی پایین در این باره برمی گردد که باید بر روی پوشاک دوخت داخل و برندهای آن کار کرد.
رئیس اتحادیه پوشاک  دوخته اصفهان با تاکید بر اینکه به جرات برخی از تولیدات داخل در رقابت با پوشاک خارجی حتی بالاتر است، ادامه داد: منتها برخی از پوشاک تولید داخل گرانتر از لباس های خارجی در بازار عرضه می شود.
وی در خصوص عرضه پوشاک قاچاق در بازار، گفت: در حال حاضر ورود پوشاک قاچاق نسبت به سال های قبل کمتر شده چرا که پوشاک وارداتی باید برگه گمرک، برگه سبز و فاکتور خرید داشته باشد.
به گفته خطابخش هم اکنون 50 درصد پوشاک موجود در بازار دوخت داخل و نیمی دیگر پوشاک خارجی هستند منتها پوشاک چینی طی 10 سال گذشته مشتری بیشتری داشت اما اکنون گرایش مشتریان به پوشاک ترک بیشتر شده است.
وی با اشاره به اینکه دو نوع پوشاک ترک در بازار عرضه می شود، می گوید: بخشی از این پوشاک تولید کشور ترکیه با شناسنامه مربوط به آن است و بخشی دیگر با تولید در ایران تنها مارک ترک به آن زده می شود که البته توانایی تشخیص آن را تنها کارشناسان اتحادیه دارند.
رئیس اتحادیه پوشاک  دوخته اصفهان با اشاره به اینکه در حال حاضر در بخشی از بازار پوشاک ایرانی به دلیل گرایش مشتری مارک ترک بر آن زده می شود، افزود: پوشاک ترک و ایتالیایی در بازار قیمت بالایی دارند اما لباس های چینی و تایوان قیمت و کیفیت پایین تری نسبت به پوشاک دوخت ایران دارند.
به گفته وی دو نوع پوشاک مارک در سطح مغازه های لباس فروشی وجود دارد که بخشی از آن در قالب نمایندگی آن مارک یا برند در سطح شهر، لباس می فروشند و برخی دیگر با سفارش پوشاک خارجی و تولید لباس در کشور مبدا، آن را برای فروش به ایران وارد می کنند.
1
تاریخ: یکشنبه 8 شهریور 1394