Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

تاریخ خبر : ۱۳۹۴/۰۶/۱۶

با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت از اولین فرش های ماشینی آنتی باکتربال، ضد لک، ضد بو و با خاصیت خود خاموش شونده در کشور رونمایی شد.
به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، محمدرضا نعمت زاده در هفتمین نمایشگاه فرش ماشینی علاوه بر بازدید از پیشرفت های محققان کشورمان در زمینه تولید این نوع فرش ها، در جریان کارایی، آزمایش و بررسی این تولیدات نیز قرار گرفت. 
بر پایه این گزارش، فرش های ضد لک و آنتی باکتریال، با توجه به برخورداری از استانداردهای بالای زیست محیطی و بهداشتی تایید شده از سوی سازمان محیط زیست و وزارت بهداشت، رابطه مستقیمی در ارتقای سطح سلامت جامعه و کاهش هزینه های ناشی از بیماری های چشمی، پوستی و تنفسی دارد. 
همین گزارش حاکی است تولید فرش های آنتی باکتریال، بدون پرز و حساسیت، ضد لک، ضد بو و خاصیت خود خاموش شونده که با هدف افزایش سطح سلامت در جامعه، خانواده ها و کودکان و به همت گروه نساجی فرهی در کشور آغاز شده، بسیاری از مشکلات قبلی فرش های ماشینی را برطرف ساخته است. 
پس از ثبت اختراع فرش های خاص و آنتی باکتریال فرهی توسط سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، انستیتو پاستور ایران و آزمایشگاه بهشت آیین نیز در اقدامی علمی-پژوهشی، با کشت انواع باکتری و تست کارایی فرش های تولیدی فرهی در قبال این نوع عوامل حساسیت و بیماری زا، طی گواهینامه ای رسمی، خاصیت آنتی باکتریال و ضد بو بودن فرش های فرهی را تایید و سطح کیفی آن را مطلوب ارزیابی کردند.
 این گزارش می افزاید: با توجه به بالا رفتن سطح آلودگی و شیوع حساسیت های پوستی، چشمی و تنفسی در ساکنان کلان شهرها، استفاده همه جانبه از راه کارهای خرد و کلان برای پیشگیری از وقوع این قبیل حساسیت ها، بیش از پیش ضروری به نظر می رسد؛ که علاوه بر راه کارهای دولت برای کاهش اثرات آلودگی ها و حساسیت های صنعتی در سراسر کشور، صنایع کوچک و بزرگ خانگی و شهری نیز باید به نوبه خویش، سهم مهمی در ارتقای سطح سلامت در جامعه ایفا کنند. 
یادآور می شود که در مراسم رونمایی از اولین فرش های آنتی باکتریال، ضد بو و لک و با خاصیت خود خاموش شونده، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، برخی معاونان وزارت صنعت، رئیس اتاق اصناف ایران، برخی اعضای هیئت مدیره انجمن نساجی ایران و ... با حضور در غرفه گروه نساجی فرهی وزیر صنعت، معدن و تجارت را همراهی می کردند.

 

1
تاریخ: دوشنبه 16 شهریور 1394