Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

تاریخ خبر : 94/06/15

 مدیر کل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت ، معدن و تجارت با بیان اینکه ساماندهی واردات پوشاک نیاز صنعت نساجی است ، گفت : مناطق آزاد بستری برای ورود غیر رسمی کالاهای نساجی به کشور است که باید ساماندهی شود.
خانم گلنار نصرالهی در نمایشگاه بین المللی نساجی گفت: در مورد برخی کالاها که از طریق گمرک وارد می‌شد ممکن بود با جابجایی تعرفه مواجه شود که در این باره با همکاران گمرک به یکسان سازی تعرفه ها رسیده ایم و تعرفه کالاهای نساجی ۷ تا ۱۰ درصد ، نخها ۱۵ و ۲۰ درصد ، پارچه ۳۲ و پوشاک ۷۵ درصد با کاهش طبقات تعرفه‌ایی همراه بوده است.
وی با اشاره به موضوع قاچاق کالا از مبادی ورودی کشور هم ضمن اینکه رسیدگی به این موضوع بر عهده ستاد مبارزه با قاچاق کالاست ، گفت : در ۵ ماه نخست امسال در این حوزه سخت گیری هایی اعمال شده است اما کافی نیست.
نصرالهی ادامه داد: مناطق آزاد ، بستری مناسب برای ورود کالاهای صنعت نساجی است که این عمل نیاز به رسیدگی دارد و در بحث پوشاک آنچه از کانالهای رسمی وارد می شود ۱۰ درصد از کل کالاهای قاچاق را در بر می گیرد. 
وی در باره کیفیت و قیمت محصولات تولید داخل و تفاوتهای آن با محصولات وارداتی ادامه داد: در بخشهایی از صنعت نساجی که در کشور قابلیت تولید دارد کیفیت بسیار خوبی برخورداریم 
زیرا از رنگها و الیاف کاملا استاندارد و طبیعی استفاده می شود اما کالاهایی که از طریق غیر رسمی وارد کشور می شود کیفیت و استاندارد اصلا قابل تضمین نیست زیرا کانالهای غیر رسمی کالا مشمول نظارت های کالایی نمی شود.
نصرالهی به کالای پتو اشاره کرد و افزود: در پتو وارداتی که از طریق غیر رسمی وارد می شود از ضایعات نخ و الیاف و رنگهایی غیر استاندراد استفاده می شود و کیفیت آنها قابل تضمین نیست اما در پتوهای تولید داخل نظارتهای لازم قدم به قدم انجام شده و از کیفیت بالاتری برخوردار است پس اگر گرانتر باشد هم توجیه قابل قبولی دارد.

 

تاریخ: یکشنبه 15 شهریور 1394