Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

تاریخ خبر : 94/06/24

رئیس اتحادیه پیراهن دوزان و پیراهن فروشان با بیان اینکه تعداد زیادی از کارگاه‌های تولید پیراهن و کت‌وشلوار و خیاطی‌ها تعطیل یا نیمه تعطیل هستند، گفت: متاسفانه بیشتر پیراهن و کت شلواری که دولتمردان ما بر تن می‌کنند هم وارداتی است.
به گزارش بازار خبر، جواد درودیان نقوسیان با اعلام این خبر اظهار کرد: مبارزه با قاچاق کالا صرفاً در حد حرف است و منجر به آن شده که اکثر کارگا‌ه های صنف ما تعطیل شده‌اند یا ظرفیت تولید خود را به 30 درصد کاهش داده‌اند .
وی تاکید کرد: متاسفانه بخش زیادی از کارگران کارگاه‌های تولید صنف ما و کیف و کفش تعطیل شده‌‎اند و به کار جابه جایی مسافر با موتور و پیک موتوری روی آورده‌اند.
رئیس اتحادیه پیراهن دوزان و پیراهن فروشان کشور ادامه داد: در صورتی که مسئولان ارشد دولتی ما در وزارتخانه‌های خود از کت و شلوار و پیراهن‌های داخلی استفاده کنند، مدیران و کارمندان نیز از تولیدات داخلی استفاده می‌کنند.
وی با تاکید بر اینکه رکود بر بازار پیراهن دوزان و خیاطان نیز حاکم است گفت: بخش زیادی از بازار مواد اولیه ما ازجمله پارچه وارداتی است. زیرا حمایت لازم از تولید کننده داخلی صورت نمی‌گیرد.
درودیان نقوسیان گفت: متاسفانه بیشتر پیراهن و کت شلواری که دولتمردان ما بر تن دارند، وارداتی است.
وی تصریح کرد: نمونه‌های موفقی در کشور‌های خارجی، از تاکید بر پوشیدن لباس‌های داخلی توسط مسئولان وجود دارد که این مهم به کشور ما هم قابل تعمیم است.

1
تاریخ: سه شنبه 24 شهریور 1394