Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ


وزیر صنعت ، معدن و تجارت ، از مردم خواست به کالاهای ایرانی اعتماد و با خرید کالای های ایرانی از تولیدگران کشور حمایت کنند و باعث اشتغال زایی برای جوانان شوند.
به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، "محمد رضا نعمت زاده"  با بیان اینکه  به اصناف  اعلام کرده ایم حق ندارند ، کالای قاچاق بفروشند ، اظهار داشت : مشکل عمده در کشور ما واردات  غیرمجاز کالا است ، دولت دستور داده است که  با این موضوع به صورت جدی برخورد شود  و در همین چارچوب در جلسه ای با  تعدادی از وزرا خواهیم داشت.
وزیر صنعت با بیان اینکه  تبدیل تجارت کشور به یک تجارت  رسمی و قانونمند یک روزه  امکان پذیر نیست  و ما در وزارت خانه جلسات مستمری در این زمینه داریم ، خاطرنشان کرد : حدود 99 درصد از پوشاک وارداتی  قاچاق است و بخشنامه ای صادر کرده ایم که هرکس  پوشاک خارجی وارد می کند باید حتما ثبت شود و از دیگر سو  به اصناف اعلام کرده ایم که حق ندارند که کالای قاچاق بفروشند. 
نعمت زاده در مورد نحوه سرمایه گذاری شرکت های خارجی در ایران و تملک آنها  افزود : وقتی یک سرمایه گذار خارجی به صورت حقیقی  یا حقوقی  در ایران سرمایه گذاری می کند  و شرکتی را  به همراه  یک شریک ایرانی یا مستقلا ثبت کند ، دارای یک شخصیت حقوقی  ایرانی می شود و  مانند هرشخصیت حقوقی ایرانی دیگر می تواند سرمایه گذاری کند یا ملکی را بخرد.
وی با بیان اینکه در این شرایط  یک سرمایه گذار  خارجی عینا از  همان  امتیازات سرمایه گذار
داخلی  برخوردار می شود ، ادامه داد : یک شخصیت حقیقی خارجی  چنین امکانی را ندارد البته  چندماه پیش  لایحه ای از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی  ارائه شد که افراد حقیقی خارجی دارای شرایط از جمله اینکه مدت طولانی در ایران زندگی کرده باشند با شرایطی مالک شوند که این چندان به وزارتخانه ما ربطی ندارد.
نعمت زاده تاکید کرد : اگر این شرکت ها به عنوان یک شخصیت حقوقی ایران تخلفی انجام دهند  مانند یک شریک ایرانی با آنها برخورد می شود.

تاریخ: دوشنبه 30 شهریور 1394