Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

به گزارش ایرنا، در بخشی از این گزارش آمده است:
واحدهای فروشنده لباس های چینی و دست دوم بزودی تعطیل می شوند براساس آمارهای ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، سالانه 7/2 میلیارد دلار پوشاک به صورت قاچاق وارد کشور می شود فاضلی رئیس اتاق اصناف به «ایران» گفت: تمام برندها موظف اند ثبت سفارش پوشاک خود را به وزارت صنعت ارائه کنند رئیس هیأت مدیره انجمن نساجی ایران: 70 درصد پوشاکی که در سطح بازار عرضه می شود قاچاق است یادداشت محمود جامساز: کالاهای قاچاق 25 درصد از اقتصاد ایران را به خود اختصاص داده است
رئیس اتاق اصناف ایران: کمتر از دو ماه آینده بازار از پوشاک قاچاق پاک خواهد شد از این پس تمام واحدهای صنفی فروشنده لباس های دست دوم اجازه فعالیت نخواهند داشت و بزودی همه آنها تعطیل می شوند
رئیس هیأت مدیره انجمن نساجی ایران: 70 درصد پوشاکی که در سطح بازار عرضه می شود قاچاق است چند هفته پیش وزارت صنعت، معدن و تجارت از دستورالعملی رونمایی کرد که براساس آن پوشاکی که به صورت قاچاق در سطح بازار و بخصوص برندهای بنام وجود دارد، جمع آوری و با فروشندگان برخورد می شود. براساس آمارهای ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، سالانه 7/2 میلیارد دلار پوشاک به صورت قاچاق وارد کشور می شود و این امر باعث شده است که بیش از 50 درصد ظرفیت تولید پوشاک در کشور تعطیل شود. برهمین اساس در راستای چالش هایی که پوشاک قاچاق در تولید ایجاد کرده است قرار شد، تمام واردکنندگان پوشاک موجودیت خود را در وزارت صنعت ثبت کنند و اگر کسی این کار را نکرد فروشگاه هایشان تعطیل شود. حال که چند روز به پایان این اولتیماتوم مانده است، خط و نشان دیگری برای فروشندگان پوشاک قاچاق کشیده شده است. بر این اساس تمام بنگاه هایی که لباس های قاچاق به فروش برسانند ضمن پرداخت جریمه نقدی، واحد صنفی آنها پلمب خواهد شد و قانون هیچ واحدی را از این قاعده مستثنی نکرده است. دولت در طرح جدید خود که هدف آن پاکسازی بازار از پوشاک قاچاق است قصد دارد فرصتی به تولیدکنندگان دهد تا بتوانند بازار واگذارشده به چین را بازگردانند تا باعث رونق تولید و ایجاد اشتغال در کشور شود.

خبر دوم این روزنامه کلاهبرداری 40 میلیاردی در چهارراه استانبول را بررسی کرده است.
در بخشی از این خبر آمده است:
2 دلال بازار ارز با جلب اعتماد 30 صراف، بالغ بر 40 میلیارد تومان کلاهبرداری کرده و متواری شدند
دو دلال غیررسمی بازار ارز با جلب اعتماد حدود 30 صراف در چهار راه استانبول بالغ بر 40 میلیارد تومان از این افراد کلاهبرداری کردند و متواری شدند. تعدادی از صرافان چهارراه استانبول در مصاحبه با خبرگزاری صداوسیما گفتند: دو نفری که کلاهبرداری کرده اند از بستگان نزدیک یکی از صرافان شناخته شده و مورد اعتماد بازار ارز هستند که با جلب اعتماد سایر صرافان در بازار غیررسمی به صورت معامله آتی و بر اساس اعتماد معامله انجام می دادند.

عکس نخست روزنامه ایران به حملات روسیه به مواضع تروریست ها در سوریه با تیتر قدرت نمایی روس ها در آسمان سوریه مخالفان اسد به تشویش افتادند اختصاص دارد.
در بخشی از این خبر آمده است:
چین با طرح پیشنهادهای پنجگانه برای حل بحران سوریه تأکید کرد: همه باید برای پیشبرد صلح در سوریه و رسیدن به نقطه نظرات مشترک سیاسی جهت حل مشکلات به وجود آمده در این کشور تلاش کنند. به گزارش ایرنا، «هونگ لی» سخنگوی وزارت خارجه چین تحرکات سازمان ملل در این خصوص از جمله فرستادن نمایندگانی برای گفت و گو با مقام های سوریه برای یافتن راه حل سیاسی را مهم و مثبت توصیف کرد و گفت: چین پنج پیشنهاد برای حل بحران سوریه دارد.اول، همه باید بپذیرند که بحران سوریه راه حل نظامی ندارد و فقط از طریق گفت و گو و ابزارهای سیاسی قابل حل و فصل است و همه باید خواسته های خود را در جریان مذاکرات مطرح کنند.

پرواز غریبانه کاپیتان - رهبر معظم انقلاب در دیدار فرماندهان ارتش: اقتداری ایجاد کنید که دشمن جرأت خیال تعرض را نداشته باشد - پیام تسلیت عربستان به رهبری، دولت و مردم ایران - فیلمسازان جوان در پایتخت تمدن ایران - 18 کشته و زخمی در تیراندازی دانشگاه اورگان امریکا - اقتدار پلیس در سایه همدلی و همزبانی با مردم و روز محاکمه بابک زنجانی فرا رسید دیگر عناوین خبری صفحه نخست روزنامه ایران است.

تاریخ: شنبه 11 مهر 1394