Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

نساجی سراب بافت به عنوان یکی از بزرگترین واحدهای تولیدی نخ و پارچه شمالغرب کشور پس از هفت سال تعطیلی، دوباره به چرخه تولید برگشت.
به گزارش ایرنا، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی روز جمعه در آئین راه اندازی مجدد این واحد تولیدی افزود: این واحد از سال 1387 هجری شمسی به دلیل وقوع آتش سوزی در سالن ریسندگی آن و مشکلات مالی ناشی از این حادثه تعطیل شده بود که با رفع موانع در ستاد تسهیل دوباره راه اندازی شد.
حسین نجاتی افزود: ظرفیت تولید سالانه این واحد نساجی یک هزار و 500 تن نخ برای بافت 5 میلیون مترمربع پارچه است.
وی، با بیان اینکه این کارخانه قبل از تعطیلی برای 550 نفر اشتغالزایی داشت ، گفت: هم اکنون 150 نفر در این واحد جذب و مشغول کار هستند که انتظار می رود با احیای مجدد سالن ریسندگی، تعداد کارگران افزایش یابد.
وی ایجاد منطقه ویژه اقتصادی با گرایش آلومینا و احداث کارخانه نفلین سینت سراب را از هسته های کلیدی در اقتصاد مقاومتی در این شهرستان برشمرد و خواستار حمایت مسئولان کشوری و استانی از این طرح ها شد.
نجاتی با اشاره به تکمیل زیرساخت ها و اتمام مراحل طراحی پایه و دانش فنی نفلین سینت از آغاز مناقصه عملیات اجرایی این کارخانه خبر داد و افزود: براساس مصوبه شورای اقتصاد، مناقصه بین المللی واگذاری این طرح جهت اجرا به ارزش 367 میلیون یورو در عرض دو ماه آینده برگزار می شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی ابراز امیداواری کرد با احداث کارخانه نفلین سینت برای 3 هزارنفر فرصت شغلی ایجاد شود.
نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: به رغم پتانسیل های موجود در بخش صنعت و معدن در این منطقه، نبود صنایع تبدیلی و بسته بندی و مشوق های لازم برای جذب سرمایه گذار از مهمترین علل عقب ماندگی در این بخش است.
'مهناز بهمنی' کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش، مدیریت ضعیف در اداره امور واحد های تولیدی، نرخ بالای تسهیلات بانکی و عدم توجه به ذخایر معدنی را از مهمترین مشکلات بخش صنعت و معدن در این شهرستان عنوان کرد.
'حجت الاسلام علی اکبر اکرمی' امام جمعه سراب نیز بر بستر سازی مناسبت در جهت حمایت بیشتر از سرمایه گذاران تاکید کرد.
هوشنگ فاخر، مدیرعامل شرکت سراب بافت نیز با قدردانی از تلاش ها و همکاری های مدیران استان و شهرستان و بانک عامل در جهت راه اندازی دوباره این کارخانه گفت: با مرمت و احیای مجدد سالن ریسندگی تعداد کارگران به 500 نفر افزایش خواهد یافت.
کارخانه ' سراب بافت ' در زمینی به مساحت 20 هزار مترمربع در 5 کیلومتری شهر سراب در سال 1376 احداث شد؛ این واحد تولیدی در فروردین سال 1387 دچار حریق شد و 500 نفر از کارگران آن بیکار شدند.
شهرستان سراب دارای دو بخش مرکزی و مهربان، 9 دهستان و 163 روستا بوده و بر اساس آخرین سرشماری 132 هزار و 94 نفر جمعیت دارد.

تاریخ: شنبه 25 مهر 1394