Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

معاون توسعه تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: 20 درصد از الیاف صادراتی ایران به کشورهای همجوار از شهرستان دلیجان صادر می شود.
جعفر اصغری روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ارزش الیاف صادراتی کشور سالانه 82 میلیون دلار است که بیش از 16 میلیون دلار آن متعلق به شهرستان دلیجان است .
وی اظهار کرد: شهرستان دلیجان قطب تولید الیاف پلی استر کشور محسوب می شود که سهم به سزایی در تولید و صادرات این محصول در کشور دارد.
معاون توسعه تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی بیان کرد: بیش از 25 هزار تن الیاف نساجی در سال جاری در دلیجان تولید و روانه بازار داخلی و خارجی شده است.
اصغری بیان کرد: 19 واحد صنعتی و تولیدی الیاف در استان مرکزی فعال است که دو واحد آن در خمین و ساوه و بقیه در شهرستان دلیجان فعال هستند.
وی اظهار کرد: از صنایع الیافنساجی دلیجان پنج واحد در زمینه تولید تیم پنبه ای و بقیه نیز تیم لایی فعالیت می کنند.
اصغری توضیح داد: صنایع الیاف نساجی دلیجان با برخورداری از تکنولوژی روز و تامین ماشین آلات مدرن از کشورهای اروپایی محصول با کیفیت تولید و روانه بازار داخلی و خارجی می کند.
وی افزود: دلیجان یکی از بزرگترین تولید کننده الیاف کتان تایپ های تنسیتی در کشور است و تامین کننده مواد اولیه مصرفی اکثر صنایع نساجی تولید کننده انواع نخ ،پارچه، پتو، موکت، نان وون و کالای خواب و سایر صنایع نساجی وابسته است.
اصغری گفت: در واحدهای تولیدی الیاف دلیجان یک و هزار 600 فرصت شغلی مستقیم فراهم شده است.
شهرستان دلیجان درجنوب استان مرکزی دارای 400 واحد صنعتی در چهار شهرک و ناحیه صنعتی است

تاریخ: شنبه 25 مهر 1394