Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

معاون وزیر صنعت به پیشنهاد سازمان مدیریت مبنی بر انتزاع وظایف بازرگانی از وزارتخانه‌های صنعت و جهادکشاورزی و الحاق به وزارت اقتصاد در برنامه ششم توسعه واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ولی‌اله افخمی‌راد گفت: با توجه به شرایط موجود کشور و اولویتی که بارها در بحث سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مطرح می‌شود، همه دستگاه‌ها باید کمک کنند تا صادرات کشور به خصوص در بحث کالاهای با ارزش افزوده بالا به نحو بهتری انجام شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در شرایط موجود نباید تنش ایجاد شود، چون بعد از هر اتفاقی ایجاد ثبات و پایداری در سازمان توسعه تجارت زمان‌بر خواهد بود، این در حالی است که در اکثر کشورها بحث تجارت و تولید با هم در یک وزارتخانه هستند؛ بنابراین اگر بخواهیم بخش بازرگانی را از تولید جدا کنیم کار صحیحی نیست.

وی تصریح کرد: بخش بازرگانی و تولید باید با یکدیگر باشند تا در این راستا بحث حمایت از تولیدکننده‌ها و واحدهای کوچک خدماتی، تولیدی و صنفی پوشش داده شود.

رئیس سازمان توسعه تجارت همچنین درباره این موضوع که باید تا پایان سال اول برنامه ششم، سازمان توسعه روابط اقتصاد خارجی از محل ادغام سازمان توسعه تجارت و سازمان سرمایه‌گذاری‌های خارجی و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران تشکیل شود، گفت: سازمان توسعه تجارت آمادگی دارد با کمک سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی عهده‌دار آن دسته از وظایفی باشد که سازمان سرمایه‌گذاری خارجی انجام می‌دهد، چون حمایت از سرمایه‌گذاران خارجی با سیاست‌های ما سازگاری دارد و به نوعی جزو وظایف این سازمان است

تاریخ: سه شنبه 24 آذر 1394