Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
یکی از عوامل تاثیر گذار بر روی صنایع نساجی تجمیع واحدهای کوچک و متوسط در قالب شهرک های صنعتی تخصصی است که این موضوع در ابتدای آغاز پیشرفت کشورهای توسعه یافته در حوزه پوشاک و نساجی به خوبی قابل مشاهده است.

 

مهندس اکبر رضاییان عضو، موسس و سخنگوی انجمن صنایع پوشاک ضمن اعلام نظر فوق، در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری موج مبنی براین که آیا با تاسیس شهرک های صنعتی پوشاک و نساجی می توانیم هزینه تولیدمان را کاهش دهیم؟، گفت: قطعا این طور است یکی از مشکلات ما بهره وری و راندمان تولید در بحث پوشاک و نساجی است. در شهرک های تاسیسی نساجی که اخیرا شاهد پیگیری و احداث آن ها هستیم بخش های آموزشی در نظر گرفته شده که می تواند در جهت بالارفتن کیفیت و راندمان و بهره وری تولید در حوزه نساجی و پوشاک کشورمان بسیار مفید واقع شود.

 وی افزود: باید قیمت تمام شده پوشاک تولید کشور را به طرق مختلف کاهش دهیم، اما؛ مشکل حال حاضر ما در بحث پوشاک کشور صرفا قیمت آن نیست بلکه معضل کیفیت جنسی است که در اختیار مشتریان قرار می گیرد. اساسا علت گرایش مردم به سمت پوشاک خارجی قبل از هر چیزی مقایسه کیفیت و بعد قیمت آن است .

رضاییان تصریح کرد: مشکل ما در بحث کیفیت نساجی در وهله اول مربوط به مواد اولیه آن است، مشکل دیگر، حوزه تولید صنعتی است، مشکل سوم بازار و سیستم فروش ما است. این سه  مورد عواملی هستند که باید در جهت بهبود هر چه بیشتر آ ن ها اقداماتی انجام دهیم. ما امیدواریم با ایجاد شهرک های تخصصی پوشاک مانند شهرک تخصصی پوشاک شمس آباد که به همت وزیر صنعت، معدن و تجارت صورت گرفت، این مشکلات تا حد زیادی مرتفع شود.

رضاییان در پاسخ به این سوال خبرنگار موج که در زمینه برند سازی برای تولیدات ایرانی چه تدابیری اتخاذ کرده اید، گفت: موضوع برند سازی یکی از شاخه های مهم است. ما  انجمنی به نام انجمن صنایع پوشاک ایران را دو ماه گذشته تاسیس کرده و در آنجا هسته ای تشکیل داده ایم که تخصصا بر روی موضوع برندسازی تولیدات نساجی کشورمان متمرکز هستند، قطعا با برند سازی می توان مردم را به سوی خرید اجناس تولیدی کشورمان سوق دهیم. یکی ازکارهای ما در مقوله برند سازی حرکت های تشویقی است، ما با این کار، تولید کننده را به سمت ایجاد طراحی اسم و رسم دار و در قالب برندی منحصر به فرد هدایت می کنیم .

تاریخ: چهارشنبه 9 دی 1394