Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

رئیس صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: از ابتدای سال 95، واحدهای عرضه کننده پوشاک خارجی مکلف شدند، یا به عنوان نمایندگی رسمی شرکت های پوشاک خارجی فعالیت کرده و یا فقط پوشاک خارجی را با کد شناسه عرضه کنند.
به گزارش روز چهارشنبه واحد خبر روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان، ناصر فغفوری با اعلام این خبر افزود: در راستای مبارزه با قاچاق پوشاک و البسه و حمایت از تولید داخلی، طبق دستورالعمل معاون امور اقتصادی وزیر صنعت، معدن و تجارت تمامی واحدهای عرضه کننده پوشاک خارجی ملزم به رعایت موارد اعلامی هستند.
وی اظهارکرد: با درج کد شناسه امکان شناسایی مبادی گمرکی ورود کالا و تعیین قیمت مناسب اجناس فراهم می شود.
فغفوری با بیان اینکه هم اکنون بیش از 60 درصد پوشاک تولید داخل در کشور با نصب برند خارجی به فروش می رسد، یادآورشد: با ساماندهی پوشاک خارجی، شاهد رونق صنعت پوشاک در کشور و جلوگیری از سوء استفاده سودجویان در این صنف خواهیم بود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان به ارسال نامه هایی از سوی اتاق اصناف به واحدهای صنفی عرضه کننده پوشاک خارجی برای تعیین تکلیف و فروش اجناس خریداری شده تا پایان سال جاری اشاره کرد و گفت : از ابتدای سال آینده با واحدهای متخلف برخوردهای قانونی انجام خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: دستورالعملی نیز در زمینه توزیع دخانیات صادر شده که بر این اساس فقط واحدهایی که دارای مجوز فروش محصولات دخانی هستند می توانند اقدام به فروش این کالا کنند. 
فغفوری افزود: برای واحدهایی که اقدام به عرضه سیگار نخی می کنند، جرایمی همچون ابطال پروانه صنفی در نظر گرفته شده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان به ممنوعیت فروش سیگار به افراد زیر 18 سال اشاره کرد و گفت: در جهت جلوگیری از قاچاق سیگار، محصولات خارجی باید با بر چسب فروش در داخل کشور به فروش برسد.

تاریخ: شنبه 19 دی 1394