Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

رئیس سازمان توسعه تجارت گفت: متأسفانه در صنعت نساجی با توسعه تکنولوژی پیشرفت نکرده‌ایم و در این بخش از فناوری‌های روز عقب مانده‌ایم.
ولی الله افخمی راد رئیس سازمان توسعه تجارت در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به میزان قاچاق پوشاک در کشور گفت: متأسفانه در صنعت نساجی متناسب با توسعه تکنولوژی پیشرفت نکرده‌ایم .
وی افزود: بعد از پیروزی انقلاب بسیاری از کارخانجات نساجی توسط دولت اداره می‌شد و به دلیل برخی مشکلات آن در مقطع زمانی نتوانسته‌اند از توسعه فناوری استفاده کنند.
افخمی راد تصریح کرد: به تدریج بخش خصوصی وارد این صنعت شد و در شرایط کنونی که عمده صنعت نساجی در دست بخش خصوصی است شاهد به کار گیری آخرین تکنولوژی‌ها در آن هستیم و به این موضوع خوش بین هستیم که صنعت نساجی بیشتر از گذشته توسعه بیابد.
رئیس سازمان توسعه تجارت به این موضوع نیز اشاره کرد که باید در بخش طراحی و تولید پوشاک بیشتر کار شود و متأسفانه به دلیل بالا بودن قیمت تمام شده تولید پوشاک در ایران در این صنعت خیلی موفق عمل نشده است.
وی با اشاره به واردات غیر قانونی پوشاک به کشور گفت: باید با اتخاذ تدابیر مناسب از تولید داخلی حمایت شود و در کنار آن باید با ابزار تعرفه واردات را هدفمند کنیم.
افخمی راد تاکید کرد: باید این موضوع را بپذیریم که اگر تعرفه واردات برخی کالاها از میزان مشخص بالاتر باشد واردات غیر قانونی آن رونق می‌یابد که این موضوع در رابطه با پوشاک نیز صدق می‌کند و در این راستا باید تدابیری اندیشیده شود تا تولید داخلی رونق یابد و شاهد کاهش قاچاق باشیم.

تاریخ: دوشنبه 28 دی 1394