Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

 رئیس اتحادیه بنکداران پارچه با بیان اینکه حجم بالایی از پوشاک از کشور چین روانه بازار می‌شود، گفت: در داخل کشور، صنعت نساجی از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های خوبی برخوردار است ولی این حجم واردات پوشاک چینی به صنعت نساجی آسیب وارد کرده است.
به گزارش ایسنا امیر قدیمی نژاد در مورد وضعیت صنف بنکداران پارچه، اظهار کرد: تولید پارچه در کشور باید به شکل زیر بنایی و تخصصی مورد بررسی و ارزیابی قرار بگیرد و نخست باید زیر بنای آن یعنی، وضعیت صنعت نساجی کشور، تجزیه و تحلیل شود تا نقاط ضعف و کمبود‌های آن مشخص شود.
وی با تاکید براینکه رکود بر اقتصاد کشور سایه سنگینی انداخته است، تصریح کرد: رکود اقتصادی در بدنه اقتصاد فشار های زیادی را به اصناف وارد کرده است و این فشار‌ها بازار را در شاخه‌های متنوع اصناف از رونق انداخته است و فعالان اصناف با مشکلات زیادی مواجه هستند.
رئیس اتحادیه بنکداران پارچه تأکید کرد: صنعت نساجی کشور این روزها حل و روز خوبی ندارد و از ساختار مناسب و خوبی برخوردار نیست.
وی با بیان اینکه صنف پارچه نقشی در نابسامانی و شرایط نه چندان خوب صنعت نساجی در کشور ندارد، ابراز کرد:حوزه پارچه با خروج از حواشی به عنوان شاخه‌ای در محدوده تولید ملی با وجود خلاء‌های اقتصادی، مسیر خود را ادامه می‌‌دهد.
قدیمی نژاد با اشاره به اینکه حوزه پوشاک زیر بنای نساجی کشور را نابود کرده است، تصریح کرد: شرایطی که بر صنف پوشاک در کشور بخاطر جریان هایی مانند حجم بالای واردات و از سوی دیگر واردات غیر مجاز به شکل قاچاق وجود دارد، بدنه صنعت نساجی کشور را با مشکلات و کمبود‌ها و خلاء‌های زیادی مواجه ساخته است.
رئیس اتحادیه بنکداران پارچه با تاکید براینکه در صنعت نساجی، واردات پوشاک به یک معضل تبدیل شده است، اضافه کرد: نوسانات موجود در واردات پارچه و پوشاک در قیاس با یکدیگر این مهم را نشان می دهد که بحث قاچاق در صنف بنکدار پارچه در حد صفر است اما در حوزه پوشاک نیاز به گفتن نیست و شرایط شفاف است.
قدیمی‌نژاد با بیان این که حجم بالایی از پوشاک از کشور چین روانه بازار می‌شود، ابراز کرد: در داخل کشور، صنعت نساجی از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های خوبی برخوردار است ولی این حجم واردات پوشاک چینی به صنعت نساجی آسیب وارد کرده است.
رئیس اتحادیه بنکداران پارچه در خاتمه اظهار کرد: رکود کامل در بازار پوشاک به این خلاء بزرگ در بدنه صنعت نساجی کشور بر می‌گردد و مسئولان باید در این زمینه اقدامی مهم را انجام دهند.

تاریخ: شنبه 3 بهمن 1394