Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ
دبیر کل انجمن صنایع نساجی کشور با بیان اینکه مناطق آزاد یکی از ورودی های کالاهای قاچاق هستند که ۲۰درصد از کل پوشاک قاچاق از این مبادی وارد و مابقی از طریق نقاط گمرکی وارد کشور می شوند گفت: ۹۰ درصد برندهایی که مردم برای خرید آنها هجوم می برند، تقلبی اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمد مهدی رئیس زاده درباره قاچاق پوشاک در برنامه تبویزیونی شبکه خبرافزود: قاچاق یک مسئله اقتصادی است و صرفه اقتصادی دارد و در این زمینه چارچوب های سیاست گذاری به درستی انجام شده است اما جنبه رسیدن به هدف درست نبوده است.

وی خاطرنشان کرد: باید دید ریشه حجم عظیم قاچاق در کشور کجاست و در این زمینه اگر نگاهی کوتاه به آمار گمرک کشور خودمان و آمار گمرک کشورهای دیگر به عددی کاملاً متفاوت می رسد.

رئیس زاده گفت: در سال 94 اقدامات خوبی در زمینه جلوگیری از قاچاق انجام شده است.

وی افزود: مناطق آزاد یکی از ورودی های کالاهای قاچاق هستند که 20 درصد از کل پوشاک قاچاق از این مبادی وارد می شوند و مابقی از طریق نقاط گمرکی وارد کشور می شوند که بر اساس بداظهاری، شناسایی نمی شوند.

عباس نخعی مدیرکل مبارزه با قاچاق کالا در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز هم در این زمینه گفت: باید برای مبارزه با قاچاق پوشاک اقدامات فرهنگی صورت گیرد و این موضوع نیاز به یک عزم ملی دارد.

نخعی افزود: بخش مقابله ای در مبادی ورودی و در سطح عرضه مورد توجه قرار گرفته است.

وی گفت: عامل مهم در قاچاق پوشاک محدودیت ها و ممنوعیت ها است که با بالا رفتن تعرفه پوشاک، این عامل زیاد تأثیرگذار نبوده است.

نخعی با اشاره به نوسانات نرخ ارز تصریح کرد: تفاوت در نرخ ارز به نوبه خود می تواند عامل دیگری در قاچاق پوشاک باشد.

وی تأکید کرد: باید در شاخص های تجارت ارزی، هزینه ها به حداقل برسد و توجه اکثریت به تولید پرداخته شود.

مدیرکل مبارزه با قاچاق کالا در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: اگر در نظام تعرفه ای، اصلاح صورت نگیرد، نتیجتاً صرفه به سمت قاچاق است و این امر صورت خواهد گرفت.

نخعی اضافه کرد: برنامه ریزی ها در دولت یازدهم به این صورت بوده است که امروز مسئولین به سمت فراهم کردن امکانات برای تولید کنندگان پیش روند.

وی خاطرنشان ساخت: با اقدامات صورت گرفته میزان قاچاق پوشاک از مبادی جنوب کشور کاهش یافته است.
تاریخ: دوشنبه 12 بهمن 1394